Радбез ООН обговорить "референдум" в Криму і цілісність України

  Уже сьогодні Рада безпеки ООН має ухвалити резолюцію щодо ситуації в Україні. Її підготували і внесли Сполучені Штати. Засідання має розпочатися близько 16-ї за київським часом.

  В документі міститься заклик до всіх країн світу не визнавати легітимності так званого "кримського референдуму" й підтверджується територіальна цілісність України. Російський заступник міністра закордонних справ Геннадій Гатилов вже заявив, що такий текст для Кремля є неприйнятним, тож, швидше за все, після голосування Росія, як постійний член Радбезу, скористається правом вето і заблокує резолюцію. Інтригою залишається позиція Китаю. Всі резолюції щодо Сирії Пекін і Москва ветували синхронно – але раніше китайський посол в ООН уже виступав за територіальну цілісність України. Якщо Піднебесна на документ вето не накладе – це означатиме повну ізоляцію Росії в Раді безпеки. А Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив про високу ймовірність подальшої ескалації конфлікту в Криму.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Всім очевидно, що зараз ми перебуваємо на перехресті. Існує значний ризик того, що події почнуть розвиватися за спіраллю насильства. Міжнародна спільнота поки не змогла досягти деескалації напруги в Криму, тож наполегливо закликаю всі сторони конфлікту утриматися від провокацій та необдуманих рішень упродовж наступних днів".

  Попередній матеріал
  Кубанський хор не пустили до Чернігова – за підтримку агресії
  Наступний матеріал
  В Криму банки повністю припинили видачу грошей
  Теги:
  Loading...