Фото lazare.ru

Радбез ООН не підтримав ініціативу Росії по розслідуванню подій в Одесі

  Члени Ради Безпеки ООН відмовилися підтримати ініціативу Росії звернутися до генсека ООН Пан Гі Муна з проханням провести незалежне розслідування подій в Одесі 2 травня.


  Про це повідомляє DW з посиланням на постійного представника РФ в ООН Віталія Чуркіна.

  За його словами, Росія продовжить наполягати на проведенні неупередженого розслідування , в тому числі і безпосередньо в бесідах з Пан Гі Муном.

  У той же час помічник генсека ООН з прав людини Іван Шимонович представив на засіданні Радбезу доповідь по Україні, в якій відзначив, що стосовно одеських заворушень у країні ведуться відразу чотири розслідування . Одне з них проводить генеральний прокурор за участю МВС України, інше організували українські журналісти за підтримки незалежних експертів, третя займається Верховна рада , а четверте взяв на себе регіональний парламент.

  Окрім того, розслідуванням одеської трагедії, внаслідок якої загинули 48 людей, уже займається Рада Європи.

  Нагадаємо, засідання Ради Безпеки, яке відбулося вчора, пройшло у закритому режимі.

  Російський представник в ООН Віталій Чуркін на засіданнях Ради безпеки щодо України незмінно залишається на самоті з критикою дій української влади. Йому опонують дипломати з інших країн, які є постійними членами ООН, – США, Великої Британії та Франції. Китай обіймає в українському питанні нейтральну позицію. Непостійні члени Ради безпеки (серед яких зараз є Австралія, Аргентина, Люксембург та інші) критично ставляться до дій і висловлювань Росії щодо України.
  Попередній матеріал
  У штабі АТО підтвердили загибель солдата і розповіли деталі
  Наступний матеріал
  Парубій: Всі атаки диверсантів відбито