5.ua

Радбез ООН не може виробити спільної позиції щодо Сирії

  Автори проекту – США, Франція та Велика Британія наполягають: документ повинен містити точні терміни реалізації плану роззброєння і санкції, у разі його невиконання режимом Асада. Протягом тижня Дамаск мусить надати міжнародній спільноті інформацію про всі отруйні речовини в арсеналі, а до середини наступного року ліквідувати усі запаси. Інакше Сирії загрожуватиме військове втручання Заходу. Проти такого формулювання вже традиційно виступає Росія. Кремль вважає, що хімічна атака, факт якої довели міжнародні інспектори ООН – була провокацією, здійсненою сирійськими повстанцями.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: «У нас є докази того, що це була провокація. Але деякі наші західні колеги продовжують наполягати, що лише сирійська влада мала технічні можливості здійснити хімічну атаку».

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: «Міжнародна спільнота мусить об’єднатися і спільно виступити проти подальшого застосування хімічної зброї  у Сирії. Сподіваюся, це допоможе розв’язати  конфлікт у регіоні дипломатичним шляхом. Наш спільний обов’язок – докласти усіх зусиль, щоби кровопролиття припинилося і сирійський народ перестав страждати».

  Попередній матеріал
  На виборах у Чехії позмагаються піратська, циганська та монархічна партії
  Наступний матеріал
  Голландець встановив новий рекорд швидкості на веломобілі [відео]