Радбез ООН готує нову резолюцію щодо Північної Кореї (репортаж)

  Нову резолюцію щодо Північної Кореї готує рада Безпеки ООН, поки що - неофіційно. Першою проект можливих санкцій підготувала Японія. Пхеньян можуть відрізати від авіасполучення і банківських систем. Чи вдасться Радбез до таких заходів - залежить від Китаю. Він зайняв вичікувальну позицію.

  Дипломатичний вузол довкола Північної Кореї затягується дедалі міцніше. Найбільші держави одностайно засудили ядерні випробування Пхеньяна, однак із кроками у відповідь не поспішають. Раніше кожен демарш КНДР зустрічали новими санкціями, та нині їх назбиралося стільки, що обмеження потроху втрачають сенс. Про санкції таки говорять, але - тільки у кулуарах. Там подейкують, що Токіо хоче заборонити польоти до Північної Кореї, а тамтешніх лідерів і бізнесменів відрізати від міжнародної банківської системи. Однак, офіційного підтвердження таких намірів немає. Про санкції оголосять не раніше, ніж їх затвердять усі члени ради Безпеки ООН. Не менше за високочолих дипломатів розгублені і пересічні громадяни. Одні - бояться війни із КНДР, інші - хвалять її за зухвалість.

  Ван Дон, мешканець прикордонного міста: "Вони проводять випробування на своїй території, так само як, приміром, іранці. Що тут такого? Може, вони досліджують атомну енергію, може готуються до оборони. Та не думаю, що насправді збираються розв`язати війну".

  Цяо Гуанлон: "Я боюся, бо наше місто надто близько до корейського кордону. Якщо КНДР надумає розпочати війну, варто провести евакуацію".


  Пекін не поділяє занепокоєння своїх громадян (принаймні відкрито). Засудивши випробування ядерної зброї, Китай все ж не вважає, що Північні корейці розпочнуть бойові дії. У такому разі їм доведеться протистояти об`єднаним силам Кореї Південної і Сполучених Штатів. Сеул уже привів свою розвідку у стан підвищеної готовності.

  Вон Те Чже, речник міністерства оборони Південної Кореї: "Респубілка Корея та командування американських збройних сил підняло рівень готовності із третього до другого. Це означає, що ми іще пильніше стежитимемо за Північною Кореєю, більше уваги приділимо збору інформації, повітряним патрулям та аналізу особового складу".

  Востаннє рівень готовності піднімали у 2006-му, коли КНДР випробувала свою першу ядерну бомбу. Нині ситуація ще загрозливіша. Ядерний вибух був потужніший, Пхеньян офіційно розірвав мирну угоду з Південними сусідами, а на президентському кріслі у Сеулі сидить новий президент. На відміну від поступливого Но Му Хйона, Лі Мен Бак - не схильний до м`яких переговорів з комуністичним режимом.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.84Мб)

  Попередній матеріал
  Радбез ООН обговорює санкції проти Північної Кореї
  Наступний матеріал
  Професійне свято відзначають морські прикордонники (репортаж)
  Теги:
  Loading...