Рада ЄС не ухвалила нових санкцій проти Росії

  Активізації процесу реформ і якнайшвидшого формування нового уряду – таких дій чекає від України найближчим часом Рада Європейського союзу. Зібрання відбулося у Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ.


  Єврочиновники пообіцяли українській владі сприяння та допомогу у відновленні і реформуванні економіки. Задля цього Брюссель готовий співпрацювати і з міжнародними донорами та фінансовими інституціями. Також Євросоюз підтримує розширення місії ОБСЄ на пропускних пунктах російсько-українського кордону. Рада ЄС із закордонних справ виступає за те, щоб Україна якнайшвидше поновила контроль за своїми кордонами і закликає усі сторони конфлікту на Сході дотримуватися Мінських угод.

  Окремий заклик звернено до Росії – не порушувати режим припинення вогню і вивести свої війська та техніку. Додаткових економічних санкцій проти Російської федерації Рада ЄС не ухвалила. Натомість, міністри закордонних справ ЄС вирішили внести до антиросійського санаційного списку лідерів самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік"

  Раніше голова МЗС України Павло Клімкін на зустрічі з Верховним представником Євросюзу з питань зовнішньої політики закликав посилити санкції щодо Росії. На його думку, саме такий крок продемонструє солідарну реакцію ЄС на зухвалу агресію Росії проти України.  Попередній матеріал
  Києво-Могилянська академія отримала нового президента
  Наступний матеріал
  Соболєв: судова система протидіє люстрації