5.ua

Рада ЄС не побачила жодних мирних кроків з боку Росії

  На Росії лежить відповідальність за реалізацію Мінських угод. Про це йдеться у заяві Ради ЄС після засідання у міністрів закордонних справ країн Євросоюзу Люксембурзі.


  Також у документі йдеться, що Росія має забезпечити повний контроль свого кордону з Україною під наглядом спостерігачів ОБСЄ.

  Під час засідання міністри не побачили покращення ситуації на Донбасі. Відтак, підстав для скасування санкцій проти Росії немає, заявив голова зовнішньополітичного відомства Литви. Лінас Лінкявічус зокрема зазначив: заяви Росії про відведення військ від кордону насправді не виконуються, а відтак – обговорювали можливість подальшого тиску санкціями на Москву. Жодних пропозицій щодо послаблення економічного тиску на зустрічі не лунало підкреслив міністр: "Немає жодного прориву, жодних змін, жодного покращення, тому немає жодної причини змінювати політику, питання скасування санкцій (проти Росії – Ред.) не стоїть. Я переконаний, що в разі погіршення ситуації ми повинні обговорити подальший тиск, подальші санкції не виключаються".

  А міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр зазначив: "Я дуже сподіваюся, що парламентські вибори в Україні відбудуться згідно з усіма демократичними нормами. Від Німеччини також будуть спостерігачі. Важливо, щоб проголосували на сході країни, адже в іншому разі кризу неможливо буде вирішити. Я маю надію, що Росія це розуміє і вплине на тамтешніх сепаратистів. Я також хотів би вірити, що Росія дотримається Мінських угод".

  Попередній матеріал
  Зведений загін житомирських міліціонерів повернувся із зони АТО
  Наступний матеріал
  Кабмін звільнив трьох високопосадовців на підставі вимог закону про люстрацію