Рада Росія-НАТО офіційно поновила роботу

  Рада Росія-НАТО офіційно поновила роботу. Зв`язки перервали майже рік тому, після серпневої війни у Грузії. Про безпекову політику говорять на грецькому острові Корфу. Туди також приїхали і представники 56 країн ОБСЄ. Це вперше в історії ця організація проводить неформальну зустріч своїх міністрів. Ключове питання дискусії - розширення мандату ОБСЄ у Грузії. Цей процес блокує Москва, користуючись правом вето. Кремль вимагає зробити окрему місію для Абхазії і Південної Осетії, бо визнає їх незалежними державами.

  Рестарт відносин. Високі представники НАТО та Росії з`їхалися на грецький острів Корфу для першої бесіди за останні десять місяців. Альянс і Москва припинили діалог за ініціативи Брюсселя, коли російські війська вторглися на територію Грузії у серпні 2008-го року. Першим простягнути руку дружби не наважувався ніхто. Росія заявляла - Кремль потрібен НАТО, не менше, аніж НАТО - Кремлю. Спроба першого примирення мала відбутися у травні. Але зірвалася - з російського боку. Москву обурили натівські навчання у Грузії, які начебто могли призвести до нестабільності у регіоні. Але тренування минули нормально. І нинішній зустрічі уже ніщо не повинно завадити.

  Яап де Хооп Схеффер, генсек НАТО: "Я сподіваюся на поновлення наших відносин. Треба побачити, як далі працювати разом більш інтенсивно. Не уникати розбіжностей, які існують у наших поглядах, а обговорювати їх. Я прибув сюди з оптимістичним настроєм".

  Паралельно до засідання ради Росія-НАТО, на Корфу відбувається і неформальна зустріч міністрів 56-ти  країн ОБСЄ.  Організація з безпеки та співробітництва у Європі - проводить таке зібрання вперше за 34 роки свого існування. Причина - вагома. ОБСЄ може припинити 16-річний моніторинг території Грузії. Росія відмовляється давати дозвіл на продовження мандата у цьому ж форматі. Москва вимагає спрямувати окремі місії до самопроголошених Абхазії та Південної Осетії, які Кремль визнав незалежними державами. Термін мандата ОБСЄ спливає 30-го червня.

  Мартін Несіркі, речник ОБСЕ: "Ми хочемо й далі мати мандат у Грузії, окрім того - ширший. Щоби мати змогу військового моніторингу. Хочемо продовжити роботу, яку здійснювали тут уже багато років. Цього хоче і грузинський уряд і грузинський народ. Ми повинні допомагати їм не лише у питаннях безпеки, але й у верховенстві закону, покращенні юридичної системи та свободи преси".

  Зустріч відбувається за безпрецедентних заходів безпеки. Про охорону подбала Греція, країна, що зараз головує в ОБСЄ і приймає зібрання.

  Окрім спільних дискусій чекають і на двосторонні зустрічі. Одна з них мала відбутися між російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та держсекретарем США Гілларі Клінтон. Утім пані Клінтон до Греції не прибула через травму руки. Зустріч представників Росії та США була особливо важливою, оскільки невдовзі Москва чекає на візит високого гостя - глави Білого дому Барака Обами.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Родичі Майкла Джексона вимагають додаткового розтину
  Наступний матеріал
  Військовий переворот у Гондурасі
  Теги:
  Loading...