5.ua

Рада ОБСЄ обговорить ситуацію в Україні

  Ситуацію в Україні - обговорять сьогодні на спеціальному засіданні постійної ради ОБСЄ. Говоритимуть, зокрема - про доправлення до України - спеціальної моніторингової місії. На цьому наполягають США. В нинішньому засіданні ОБСЄ візьме участь помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

  Напередодні ж у ОБСЄ засудили вторгнення російських військ на українську територію. Більшість делегацій держав-учасниць чітко заявили: порушення суверенітету і територіальної цілісності України неприйнятне. Також закликали Російську Федерацію - зупинити військові дії на території України й відмовитися від втручання у її внутрішні справи. Всі проблемні питання, на думку ОБСЄ, слід вирішувати шляхом політичного діалогу.

  Деніел Баєр, посол США при ОБСЄ: «Дуже приємно чути цілий хор голосів від більшості делегацій на підтримку створення моніторингової комісіхї по ситуації в Україні. Російська делегація вже продемонструвала у цьому питанні готовність до діалогу, хоча наголошує на існуванні численних проблем».

  Томас Гремінгер, посол Швеції при ОБСЄ: «Пролунав заклик до конструктивної співпраці і затосування усіх доступних механізмів ОБСЄ для врегулювання кризової ситуації. Ми переконані, що маємо численні засоби, щоби досягти цієї мети. Але щоби їх застосувати, насамперед потрібне консенсусне рішення учасників ОБСЄ».

  Попередній матеріал
  Махніцький: Нинішній сценарій подій в Криму готувався РФ завчасно
  Наступний матеріал
  Припинено підготовку до саміту G-8
  Теги:
  Loading...