5.ua

Рада безпеки ООН у закритому режимі обговорить кризу в Україні

  Рада безпеки ООН у закритому режимі обговорить кризу в Україні. Консультації розпочнуться о 10:00 за часом Нью-Йорка (17:00 за Києвом).


  Очікується, що перед дипломатами з 15 країн виступить помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, який координує роботу спостерігачів в Україні. Члени Ради безпеки також обговорять підготовку до президентських виборів в Україні, повідомляє Радіо Свобода.

  Постійний член Ради безпеки Росія звинувачує Шимоновича в необ’єктивному висвітленні ситуації в Україні.

  Російський представник в ООН Віталій Чуркін на засіданнях Ради безпеки щодо України незмінно залишається на самоті з критикою дій української влади. Йому опонують дипломати з інших країн, які є постійними членами ООН, – США, Великої Британії та Франції. Китай обіймає в українському питанні нейтральну позицію. Непостійні члени Ради безпеки (серед яких зараз є Австралія, Аргентина, Люксембург та інші) критично ставляться до дій і висловлювань Росії щодо України.

  Рада безпеки ООН не може ухвалити обов’язкового до виконання рішення щодо України. Росія використовує право вето на будь-які рішення з цього питання.
  Попередній матеріал
  Затримані сепаратисти зізналися, що їх готували офіцери ФСБ і ГРУ
  Наступний матеріал
  США надали Україні $11,4 млн для проведення виборів
  Теги:
  Loading...