Рада безпеки ООН посилила санкції проти Ірану

  Рада безпеки ООН посилила санкції проти Ірану. Ініціатива Великої Британії та Франції після того, як Тегеран відмовився припинити ядерні розробки.
  Документ підтримали 14 з 15 членів Радбезу.  У ньому - кілька заборон, зокрема і на закордонні поїздки деяких іранських посадовців. Представник Тегерану в ООН назвав цей крок політично мотивованим, незаконним та вкотре наголосив -іранський атом вийнятково мирний. Тож припиняти збагачення урану країна відмовляється.

  Джон Сауерс, представник Великої Британії в ООН: "Це вже втретє Рада Безпеки ООН звертається до Ірану, ухвалюючи цю резолюцію. Нам дуже шкода, що Тегеран вкотре відмовляється згорнути ядерну програму на вимогу ООН та МАГАТЕ".

  Віталій Чуркін, представник Росії в ООН, головуючий в Раді Безпеки ООН: "Хочу наголосити, як тільки-но ми почнемо вірити, що розробки Ірану винятково мирні, то співпраця з цією країною розглядатиметься як з будь-якою країною, що підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї".

  Першу резолюцію щодо Ірану Радбез ухвалив ще 2006го року, наступну – за рік. Обидва документи забороняють продаж товарів з Ірану, а також надання позик цій країні.
  Попередній матеріал
  Чергова стрілянина у США
  Наступний матеріал
  30 людей затримали у Єревані за організацію масових заворушень
  Теги:
  Loading...