Фото chinadaily.com.cn

Путін віддав Китаю частину російської території (фото)

Росія передала в розпорядження Китаю прикордонну ділянку землі неподалік міста Уссурійськ.

Про це повідомляє офіційне видання China Daily. Йдеться про ділянку у 4,7 квадратних кілометри у Приморському краї РФ. За даними видання, ця територія увійде до складу північно-східної китайської провінції Цзілінь (інша назва – Гірин). Ділянка знаходиться в 60 кілометрах від Уссурійська, який є найбільшим перевалочним пунктом для постачання китайських товарів до РФ.

Видання зазначає, що раніше ця земля належала Імперії Цин, але після Другої опіумної війни (1856-1860 рр.) була передана Російській імперії. Зараз обидві сторони обговорюють можливість створення порту на стратегічно важливій для КНР річці Хубуту.

За даними видання, Китай і Росія домовились про перенесення кордону ще у 1993 році. У 2014-му Державна рада Китаю надала п'ятьом локаціям у цій області китайські назви, а у травні 2015-го узгодила із РФ місця розташування прикордонних знаків.

Кремль про цю подію наразі мовчить, а от прикордонне управління ФСБ по Приморському краю уже встигло спростувати повідомлення передачу російської землі Китаю, передає Meduza. "Цього не було, це дурість якась. Абсолютно точно кордони не пересувалися", - дещо істерично запевнив представник ФСБ. У Далекосхідному митному управлінні РФ обережно заявили, що "не мають інформації про зміну кордону".

Тим часом, видання China Daily продовжує відслідковувати вдячну тему і сьогодні опублікувало фото уже встановлених прикордонних знаків на новонабутій території.

Нагадаємо, у червні Росія віддала в оренду Китаю 150 тис. га землі у Забайкаллі. Першими про це теж повідомили китайські ЗМІ, і лише згодом підтвердила російська влада.

Попередній матеріал
За Лукаш внесли заставу в понад 5 млн грн
Наступний матеріал
Відзавтра неправильно припарковані машини забиратимуть евакуатори
Теги:
Loading...