5.ua

Путін ще раз засудив можливу інтервенцію до Сирії

  Президент РФ попередив, що у разі силового втручання – конфлікт може перекинутися за сирійські кордони. Бажання Обами вирішити питання дипломатичним шляхом російський чільник привітав, а у застосуванні хімічної зброї – підозрює сирійських  повстанців.

  Між тим, у Нью-Йорку Рада безпеки ООН зібралася, щоби обговорити план Кремля про передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль. Єдиної позиції країни-члени Радбезу поки не досягли. Велика Британія, США та Франція наполягають на резолюції, яка б зобов’язувала Дамаск виконати всі умови ООН у обмежені терміни, інакше сирійському режиму загрожуватимуть суворі санкції. Росія та Китай – проти такого плану і виступають за документ без жодних зобов’язань. Сирійський конфлікт окремо обговорять і глави зовнішньополітичних відомств Росії та США. Сергій Лавров та Джон Керрі зустрінуться у Женеві сьогодні.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: «Дотепер ООН не вдавалося запобігти насильству у Сирії, і це дуже нас гнітить. Війна у регіоні триває вже два з половиною роки, гинуть невинні люди. Сподіваюся, рішення щодо передачі сирійської зброї під міжнародний контроль нарешті допоможе Раді безпеки ООН зіграти вирішальну роль у залагодженні сирійського конфлікту».

  Попередній матеріал
  Фюле: Ідея ЄвразЕС з'явилася вже після Східного Партнерства ЄС
  Наступний матеріал
  Вибух біля мечеті в Багдаді – загинули десятки вірян
  Теги:
  Loading...