Путін хоче відродити КДБ – ЗМІ

  Нове міністерство хочуть створити до президентських виборів у 2018 році

  У Росії планують масштабну реформу силових і правоохоронних відомств. Як повідомляє "Коммерсантъ" з посиланням на інформовані джерела, до президентських виборів у 2018 році передбачається створити на основі ФСБ Міністерство державної безпеки (МДБ), додавши до нього ФСО (Федеральна служба охорони) і СЗР (Служба зовнішньої розвідки), повернути Слідчий комітет в Генпрокуратуру, яка за ним наглядає, а функції МНС розділити між Міноборони і МВС.

  Ця реформа має призвести до ефективнішого управління силовими і правоохоронними структурами та викорінення корупції в них. За даними джерел, підготовка до нової реформи почалася незабаром після того, як указами президента були ліквідовані Федеральна міграційна служба і Федеральна служба з контролю та нагляду, функції яких отримало МВС, а на основі внутрішніх військ і ряду підрозділів органів внутрішніх справ створено Росгвардію.

  Видання стверджує, що йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету держбезпеки СРСР. Передбачається, що нова структура отримає статус Міністерства держбезпеки (МДБ). При цьому в його склад увійдуть Служба зовнішньої розвідки і більшість підрозділів Федеральної служби охорони. Сьогоднішня ФСТ збережеться у вигляді Служби безпеки президента РФ, якій крім охорони будуть підконтрольні спецзв'язок і транспортне обслуговування вищих посадових осіб.

  Окрім того, МНБ отримає нові функції. Зокрема, співробітники міністерства будуть не просто супроводжувати і забезпечувати розслідування кримінальних справ, порушених за їх матеріалами СКР і МВС, а здійснювати процесуальний нагляд за ними.

  Попередній матеріал
  Україна закликає міжнародних партнерів ввести санкції проти учасників так званих виборів у Криму
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  Путін сам очолює операції, як колишній КДБшник – експерт

  Оприлюднено секретні документи ОУН та УПА з архівів КДБ – історик

  Олбрайт назвала Путіна КДБістом, який вірить, що всі навколо змовилися проти Росії

  Німецька розвідка планує з'ясувати, чи не застосовує Росія методи радянського КДБ - ЗМІ

  Когут: В Україні – найбільший відкритий масив документів КДБ на усьому пострадянському просторі

  5 канал - трансляція наживо