Путін хоче контролювати всю Україну - Кваснєвський

  Президентові РФ Володимиру Путіну потрібен контроль над усією Україною, а не над якоюсь її частиною на Сході. Однак і відкриту повномасштабну війну він починати не буде.


  Про це сказав колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв'ю австрійському виданню Die Presse, передає ZN.ua.

  Він вважає, що Росія може завершити війну в Донбасі, коли захоче. Для цього, на його думку, треба, щоб російські війська залишили територію України, фінансова підтримка терористів була припинена, а Кремль повинен встановити ринкову ціну на газ. Однак, за словами Кваснєвського, цього не станеться.

  "Росія хоче зберегти у своїй зоні впливу всю Україну, а не якусь її частину. Кремль хоче бачити Україну в своєму Євразійському союзі, або принаймні не членом НАТО та ЄС. У Путіна є багато часу. Він залишиться при владі ще як мінімум 6 років. Жоден політик у ЄС не може розраховувати на такі тривалі повноваження", - обурився екс-президент Польщі.

  При цьому він зазначив, що у Путіна є набагато більше важелів впливу на Україну та ЄС, ніж у Брюсселя на Росію.

  "У нього є газ, нафта, гроші, солдати і пропаганда. А на додачу кілька прихильників в Україні. Росія не розпочинатиме відкриту війну проти України. В цьому просто немає необхідності. Путін почекає, коли у України почнуться серйозні економічні проблеми", - вважає Кваснєвський.

  Також він заявив, що Путін не визнає державності України і ставиться до неї, "як до штучної держави".

  "Він неодноразово називав Україну штучною державою. Він говорив, що всі пострадянські кордони штучні, тому що їх намалювали більшовики або часто п'яний Хрущов", - наголосив колишній польський президент.
  Попередній матеріал
  Силовики вилучили кілька мільйонів гривень у одного з керівників "Укрзалізниці"
  Наступний матеріал
  На Донбасі близько 15 тис. міліціонерів перейшли на бік терористів