5.ua

Путін і Асад заговорили про труднощі з ліквідацією хімічної зброї

  Сирія не зможе виконати вимог плану зі знищення арсеналу хімічної зброї, який раніше узгодили міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та держсекретар Сполучених Штатів Джон Керрі. Президент Башар Асад заявив, що Дамаску для утилізації отруйних речовин на своїй території знадобиться, щонайменше, рік. Білий дім же хоче, щоби сирійська влада позбулася забороненої зброї вже до середини 2014-го. Дамаск також наголосив на значних витратах, пов’язаних зі складністю знищення хімічної зброї. Якщо ж Вашингтон продовжить наполягати на коротшому терміні утилізації – президент Асад запропонував американській владі утилізувати сирійські отруйні гази в Сполучених Штатах.

  Башар Асад, президент Сирії: «Ця процедура потребує багато грошей, знадобиться близько одного мільярда доларів. До того ж, даний процес може завдати значної шкоди довкіллю. Якщо американська адміністрація готова заплатити таку суму й взяти на себе відповідальність за перевезення токсичних матеріалів до США, то чому вони досі не почали робити цього?»

  Кремль поки що не вирішив, чи розглядатиме варіант перевезення сирійської хімічної зброї до Росії з подальшим знищенням арсеналу. Про це заявив міністр оборони Сергій Шойгу. Напередодні заступник чільника російського зовнішньополітичного відомства, Сергій Рябков, у Дамаску запевнив президента Асада, що Москва допоможе Дамаску утилізувати отруйні бойові речовини і грішми, і технікою. Тепер же Шойгу наголосив, що між пропозицією підтримки та початком реальних дій є значна різниця. Після появи інформації про невизначеність зі знищенням сирійської хімічної зброї, Генеральний секретар НАТО закликав членів організації не знімати з порядку денного можливості завдання удару по Дамаску.

  Андерс фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: «Під час політичного та дипломатичного процесу щодо вирішення сирійського конфлікту надзвичайно важливо зберігати на робочому столі й варіант проведення військової операції. Ця умова має бути виконана, незважаючи на перебіг переговорів у Раді безпеки ООН. Спираючись на численні докази, ми вважаємо, що саме режим Асада відповідальний за хімічну атаку 21-го серпня біля Дамаска. І цей факт не можна забувати».

  Активізував свої дії щодо сирійського конфлікту і Вашингтон. Білий дім, зокрема, закликав міжнародну спільноту судити Асада за військові злочини через надмірне застосування сили проти мирного населення. Американський же телеканал Сі-Ен-Ен, за інформацією власних джерел в уряді США, повідомив, що Пентагон звернувся до сирійських повстанців із пропозицією проведення вишколів та постачання зброї для їхніх загонів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Траса Одеса-Рені досі вкрита шаром води
  Наступний матеріал
  test
  Теги:
  Loading...