Причина катастрофи літака "Air France" досі невідома (РОЗШИРЕНО)

  Літак, який 1 червня зазнав катастрофи над Атлантикою, не вибухнув у повітрі, а розбився від удару об воду. Це стверджує слідча комісія, яка напередодні оголосила свої висновки. А ось на питання - чому лайнер упав - у фахівців немає відповіді.

  Комісія з розслідування катастрофи літака "Air France" над атлантикою оприлюднила звіт своєї роботи. Поки експертам вдалося напевне визначити лише одну несправність - датчиків швидкості. Ймовірно, це сталося через обледеніння. Втім говорити - що саме це стало причиною катастрофи - зарано. Слідчі дійшли висновку, що літак на великій швидкості врізався у океан. Однак на питання - чому лайнер різко втратив висоту - відповіді немає.

  Алан Буїльяр, голова слідчої комісії: "Сьогодні ми дійшли висновку, що літак НЕ вибухнув у повітрі. Схоже, що лайнер вдарився об поверхню води. Проблема, яку ми бачимо, - це несправні датчики швидкості. Однак це лише фрагмент картини катастрофи. Поки не можна говорити, що саме це стало безпосередньою причиною аварії. Це лише наші припущення".

  Від дня катастрофи минуло більше місяця. Родичів загиблих обурює факт, що навіть після 30-ти днів роботи комісії залишилося більше запитань, ніж відповідей. Вони звинувачують експертів у непрофесійності та бездіяльності.

  Крістоф Гійо-Ноель, член організації з захисту родин загиблих: "Вони дотепер не можу сказати що сталося! Вже стільки часу минуло - і жодних висновків! Ми все ще не знаємо - чи була розгерметизація, чи були люди живі в момент удару об воду, чи був вибух..."

  Стан людей, які втратили найближчих робичів, можна зрозуміти. Втім навіть їхні адвокати кажуть - розслідування цієї катастрофи - надзвичайно складна справа. Передусім через те, що вона сталася на морі. У експертів просто немає достатньо матеріалів, щобю робити однозначні висновки.

  Шарль-Анрі Тарвіда, адвокат потерпілої сторони: "У комісії немає достатньо інформації, щоб робити остаточні висновки. У них дуже мало уламків, "чорних скриньок" - немає, свідків - також. Відсутні записи переговорів з наземними службами. Розслідування цього випадку буде не простим".

  Літак Airbus 330 авіакомпанії "Air France" летів з Ріо де Жанейро до Парижа. На його борту було 228 людей. Судно віддалилося на півтори тисячі кілометрів від Бразилії і зникло з екранів радарів. На місці катастрофи знайшли тіла п"ятдесяти одного загиблого. У районі падіння усе ще шукають бортові самописці. Термін їх автономного живлення сплив 1 липня. Втім пошуки продовжили ще на 10 днів.

  Попередній матеріал
  Японський парламент визнав 4 південно-курильські острови невід`ємною частиною Японії
  Наступний матеріал
  Церемонія прощання з Майклом Джексоном відбудеться 7 липня
  Теги:
  Loading...