Прибічники Уаттари захопили палац екс-президента

  Прибічники Алассана Уаттари - захопили палац екс-президента Лорана Ґбаґбо в столиці Кот д`Івуару. Гелікоптери місії ООН і ВПС Франції - завдали удару по його військових базах. Мета операції - знищити арсенал колишнього президента, оскільки його війська - атакують миротворців і цивільне населення. Серед мешканців Кот д'Івуару нині - і 25 українців. У вітчизняному МЗС повідомляють, ніхто з них – не постраждав. Крім того, під егідою ООН у країні служить контингент українських миротворців.

  Війська визнаного світовою спільнотою президента Кот д`Івуару - Алассана Уаттари - захопили президентський палац. Це - останній оплот його опонента, Лорана Ґбаґбо. Палац - атакували за підтримки гелікоптерів ООН і французьких військових. ПосланЕць ООН у Кот д`Івуарі Юссуфу Бамба - закликав колишнього чільника держави - здатися.

  Юссуфу Бамба, посланець ООН в Кот д`Івуарі: "Містер Ґбаґбо - це сором для Африки. Він диктатор, який вбиває власних людей заради того, щоб лишатися при владі. Ґбаґбо програв вибори й має піти".

  Де зараз перебуває екс-президент - невідомо. Його представник у Парижі повідомив французькі ЗМІ, що Ґбаґбо - веде перемови щодо капітуляції. Утім, бої в центрі столиці - Абіджані - не припиняються. Палають президентський палац, крамниці та житлові будинки. Багато людей - втекли з міста. Чи є жертви серед мирного населення - поки що невідомо. Прибічники Ґбаґбо - звинувачують миротворців у тому, що вони стріляли по мирних мешканцях. ООН - це заперечує.

  Алан ле Рой, заступник генерального секретаря ООН з миротворчих операцій: "Ми втрутилися через використання Ґбаґбо важкої артилерії. Неможна використовувати гармати в місті. Наше завдання - захистити людей".

  Збройні зіткнення в Кот д`Івуарі не припиняються вже півроку. Лише за останній тиждень - загинули понад тисяча людей. Більш як мільйон - втекли з країни. Конфлікт спричинили грудневі президентські вибори. Хоча перемогу виборов опозиціонер Алассан Уаттара, попередній президент - Лоран Гбагбо - відмовився піти з посади.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  300 студентів вийшли на мирну акцію протесту в Кабулі
  Наступний матеріал
  Витік радіоактивної рідини з другого реактора АЕС "Фукусіма" - сповільнився
  Теги: