Прибічники Каддафі почали нападати на протестувальнків у всіх містах на заході країни

  В результаті заворушень, що тривають у Лівії з 16 лютого, загинули 111 військових і 189 цивільних осіб. Такі дані оприлюднив уряд країни. Правозахисники ж повідомляють про півтисячі жертв. Рада безпеки Організації Об`єднаних Націй засудила придушення антиурядових протестів лівійським лідером Муаммаром Каддафі і закликала негайно припинити насилля.

  Міжнародна спільнота вимагає гарантувати права громадян на мирні зібрання та свободу слова і розпочати діалог з опозицією. Нові літаки з евакуйованими громадянами інших держав приземлилися в Німеччині та на Мальті.

  Прибічники Каддафі почали нападати на протестувальнків у всіх містах на заході країни. Про це повідомив заступник постійного представника Лівії в ООН. Сигналом до атак став виступ лівійського лідера в ефірі державного телебачення. Під час нього Муаммар Каддафі заявив, що боротиметься за владу до останньої краплини крові і закликав молодь, яка підтримує чинну владу, формувати загони для захисту нації.

  Ібрагім Даббаши, заступник постійного представника Лівії в ООН: "Дякую Раді Безпеки за цю заяву. Хоча вона не занадто жорстка, проте слугуватиме ще одним сигналом для лівійської влади до припинення насилля. В країні триває геноцид. Військові, які підтримують режим, вбивають мирних мешканців. До цього їх особисто закликає Муаммар Каддафі".

  Україна, Росія, та країни ЄС на літаках вивозять з Лівії своїх громадян. Німеччина евакуює охочих до Франкфурта і мальтійського міста Лука. Люди повідомляють про значні руйнування внаслідок масових заворушень у Тріполі та інших лівійських містах. Місцеві аеропорти переповнені. Люди упродовж десятків годин чекають на можливість залишити неспокійну країну.

  Перший евакуйований: "Дякуємо всім, хто допоміг нам виїхати з Лівії. Ми чекали на летовищі півтори доби. У нас не було що їсти і де спати".

  Другий евакуйований: "Два дні тому ми спробували приїхати на роботу в центр Тріполі, але нас уже не пустили туди. З будівлі конгресу йшов дим, на площі побачили десятки спалених машин. В аеропорту панує хаос. Тисячі пасажирів намагаються вилетіти додому".

  Напередодні у своєму зверненні Муаммар Каддафі запропонував протестувальникам ухвалити нові закони про управління державою та розподіл прибутків від продажу нафти. Він також зазначив, що порядок у країні тепер буде підтримувати виключно поліція, без допомоги армії. Проте міністр внутрішніх справ пішов у відставку і закликав військових приєднатися до прибічників опозиції. Через сутички найбільша міжарабська організація - Ліга арабських країн - призупинила членство Лівії на невизначений термін.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Літак для евакуації українців з Лівії вилетів до Тріполі
  Наступний матеріал
  В результаті спецоперації в Кабардино-Балкарії вбито 3 бойовиків
  Теги: