5.ua

Провідні світові ЗМІ обговорюють кризу в Україні і закиди Москви

  Візит віце-президента Сполучених Штатів до України, звинувачення Москви щодо порушення Києвом Женевської угоди та продовження ескалації конфлікту у східних областях – стали головними новинами найвпливовіших міжнародних медіа. Західні ЗМІ кажуть: сепаратисти не мають наміру складати зброю і звільняти захоплені будівлі, а більшість російських медіа голосом Януковича вимагають від українського уряду припинити боротьбу з бойовиками на Сході.

  Чи зможе приїзд віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена до України пом'якшити напругу у східних областях в одній зі своїх топ-новин розмірковують журналісти американського телеканалу CNN. Медіа зазначає, що візит такого рівня – це потужний сигнал підтримки від США новій українській владі та застереження Росії від подальшої ескалації насильства у східному регіоні. Проте CNNне дає однозначної оцінки, чи планує Кремль реагувати на дипломатичні кроки у принципі, чи вже зосередився виключно на силовому варіанті.

  Британське громадське мовлення BBCу своїй головній європейській новині повідомляє про звинувачення від міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова проти України щодо порушення Женевської угоди. Він, зокрема, заявив, що офіційний Київ начебто не роззброює ультра-націоналістів, а прибічники нової української влади досі утримують не названі конкретно главою російського МЗС адміністративні будівлі. На ці закиди, як розповідає BBC, виконувач обов'язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця здивувався, наскільки Кремль не ознайомлений з реальною ситуацією.

  Телеканал Euronewsтакож повідомляє про звинувачення міністра Лаврова, але концентрує увагу на тому, що Женевську угоду насамперед порушують бойовики, які продовжують незаконно утримувати захоплені адміністративні будівлі у східних областях. На цьому тлі, як зазначає медіа, Москва ще більше спростила процедуру отримання російського громадянства для мешканців колишніх республік Радянського союзу.

  Крім закидів Кремля щодо порушення перемир'я, міжнародний арабський телеканал AlJazeera повідомляє і про викрадення іноземних журналістів у Слов'янську та відмову сепаратистів у східних областях скласти зброю та звільнити захоплені адміністративні будівлі.

  Російський державний телеканал "Россия-24" розповідає про візит віце-президента Джо Байдена в Україну, загадкове звернення британських розвідників та вимоги підозрюваного в Україні в організації масового вбивства людей Віктора Януковича до нової української влади. На думку цього ЗМІ, приїзд Байдена до Києва має поліпшити діловий клімат. Без посилання на джерела інформації, "Россия-24" зазначає, що агенти спецслужби Мі-6 Великої Британії порадили прем'єр-міністру Девіду Кемерону не починати Третю світову війну через Україну. Завершує матеріал звернення Януковича до нової української влади. Він вимагає припинити боротьбу з російськими бойовиками у східних областях і згадав, що кров не змивається.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Краматорську міліцію знову захопили бойовики
  Наступний матеріал
  Мустафа Джемилєв: Росія сама має реабілітуватися перед кримськими татарами