Провідні палестинські рухи домовились про співпрацю

  Про мирне врегулювання конфлікту у Палестині домовилися рухи ФАТХ і ХАМАС. На перемовах у Каїрі вони вирішили створити єдиний перехідний уряд і спільно підготуватися до президентських та парламентських виборів.

  Досягнуту домовленість представники рухів ФАТХ і ХАМАС вважають подією історичного масштабу. Вона має покласти край конфлікту, що триває понад чотири роки і нарешті об`єднати Палестину. Остаточну угоду про перемир`я сторони підпишуть наступного тижня. Спільні вибори - президентські та парламентські - планують провести за вісім місяців.

  Мусса Абу Марзук, представник ХАМАС: "Сьогодні ми святкуємо історичну подію для усіх мешканців окупованих територій. Період роз`єднаності для Палестини нарешті завершується".

  Аззам Аль-Ахмед, представник ФАТХ: "Ми досягли повного взаєморозуміння з усіх питань, що обговорювалися, і визначили подальший розвиток Палестини після виборів".

  Серед невирішених питань залишається проблема відносин Палестини та Ізраїлю. Рух ХАМАС відмовляється визнавати право цієї держави на існування. Представники ФАТХ виступають за перемови з Тель-Авівом. Прем`єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху вже заявив: палестинська адміністрація тепер має вибирати між миром з рухом ХАМАС і миром з Ізраїлем.

  Ахмед Ассаф, речник ФАТХ: "Реакція Ізраїлю свідчить про те, що офіційний Тель-Авів хоче, щоб Палестина залишалася розділеною. Рух ХАМАС є повноправною частиною палестинського народу".

  Поганий мир - краще доброї війни, вважають мешканці Палестини. Новину про перемир`я між рухами ФАТХ та ХАМАС вони сприймають з обережним оптимізмом.

  Юзеф Лафі, мешканець Палестини: "Те, що ФАТХ і ХАМАС домовилися у Каїрі - дуже позитивний крок. Він сприятиме національній єдності. Це гарна новина для палестинського народу".

  Махмуд аль Фарух, мешканець Палестини: "Як громадянин Палестини, я не надто оптимістично налаштований щодо цієї угоди. Сторони вже не раз домовлялися про мир, але, зрештою, нічого не мінялося".

  Територія Палестини зараз фактично розділена на дві частини. Понад чотири роки тому ісламістський рух ХАМАС прийшов до влади у секторі Ґаза. Це призвело до ізоляції регіону від західного берега ріки Йордан. Його контролює Палестинська національна адміністрація на чолі з Махмудом Аббасом, головою ФАТХу.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Розгін антиурядової демонстрації у столиці Ємену - 12 загиблих
  Наступний матеріал
  Турчинова викликали до ГПУ з приводу газових питань
  Теги: