Проти учасників вуличних заворушень у Великій Британії можуть вивести армію

  Проти учасників вуличних заворушень у Великій Британії можуть вивести армію - застеріг прем`єр-міністр Девід Кемерон. До такого кроку держава вдасться, якщо поліція не зможе стримати безлад. До кінця цього тижня англійські міста патрулюватимуть посилені загони правоохоронців. Вони матимуть право знімати маски з підозрюваних у хуліганстві, а також - застосовувати гумові кулі та водомети для розгону протестів. Такими діями - запевняє Девід Кемерон - уже вдалося знизити напруження на вулицях.

  Жодного випадку мародерства чи підпалу не зареєстрували минулої ночі у Лондоні завдяки посиленим патрулям поліції. Кількість правоохоронців на вулицях британських міст відучора зросла втричі. Зібратися натовпу завадив також дощ, що тривав майже всю ніч. Прем`єр країни не виключив - у разі загострення ситуації втручання армії.

  Нік Клег, заступник прем`єр-міністра Британії: "Ми не збираємось виправдовувати мародерів. Це люди, які порушили закон, вони не просто крали, вони цинічно скористалися можливістю збагатитися, до того ж є свідчення, що далеко не всі з них мають проблеми з грошима".

  На інтернет-сайті парламенту - сотні коментарів від британців, які виступають за суворіші покарання для мародерів та злодіїв. Понад 90 тисяч підтримали петицію до уряду, розміщену в Інтернеті. Її автори пропонують позбавити соціальних виплат тих, хто розкрадав чуже майно.

  Анна, мешканка Тотенхему: "Щось жахливе відбувається з системою освіти та виховання в нашій країні. Все, що сталося тут за останні три дні - результат поганого виховання батьками власних дітей. Якщо у 5 років дитина виявляє агресію до однолітків, то у 12 вона підпалить чужий будинок. Саме це і сталося".

  Лондонські суди працюють цілодобово задля розгляду справ заарештованих. Уже винесли перші вироки. Двох учасників заворушень з Манчестера - засудили до 10 та 16 тижнів позбавлення волі. Загалом за участь у погромах та заворушеннях - заарештували понад тисячу людей. Нині відбуваються поліцейські рейди по домівках підозрюваних. Ситуацію обговорюють у парламенті Великої Британії. Спеціально для цього члени палати громад перервали свої відпустки та в екстреному порядку прибули на засідання.

  Ольга Дацюк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  До кінця тижня Лондон патрулюватимуть посилені загони поліції
  Наступний матеріал
  Тривають масові акції непокори у Чилі
  Теги: