Проти нової влади виступили мешканці лівійського міста Бенґазі

  Проти нової влади виступили мешканці лівійського міста Бенґазі. На вулиці вийшли - 30 тисяч людей. Вони вимагали відставки усіх можновладців, пов`язаних з режимом Каддафі і критикували свій уряд за нездатність впоратися з численними проблемами у країні.

  Заклики до відставки влади знову лунають у Бенґазі. Ще кілька місяців тому - люди тут на масових акціях вимагали - повалити режим Каддафі. А зараз - невдоволені вже новими правителями. Висловити протест - прийшли близько тридцяти тисяч мешканців. Вони скандували "У Бенґазі - знову революція!". Демонстранти обурені: мовляв у чинному уряді забагато облич, знайомих ще з часів Муаммара. Вимагали повністю очистити владу від представників старого режиму. А нових можновладців - звинувачували у небажанні прислухатися до думок людей народу і невмінні забезпечити їхні потреби.

  Ідріс Ель-Шеріф, протестувальник: "Ми вимагаємо, щоби тимчасовий уряд пішов у відставку, бо його політика - вкрай невизначена. До того ж, чиновники хочуть переписати конституцію самі, а не проводити референдум. Це нас обурює". 

  Адель Аль-Фалах, протестувальник: "Хочу сказати голові перехідного уряду Мустафі Абдель Джалілю: бідь ласка, полиш посаду! Якщо не можеш допомогти цій країні - звільни місце для тих, хто на це здатний".

  Особливо гостро - демонстранти критикували нездатність нової влади - забезпечити у Лівії мир. Урядовці пояснюють: це - завдання вкрай непросте. Зброя у країні - є ледь не у кожного. Тож одразу по завершенні революції - почалися жорсткі міжплеменні сутички за контроль над територіями. Лише за останні кілька діб навколо Триполі у локальних збройних конфліктах загинули четверо.

  Алі Ібрагім, місцевий мешканець: "Вони стріляють і стріляють, з усіх боків одразу. А нам, простим людям, залишається лише ховатися у мечетях і молитися. Ми ніколи не чекали такого від наших братів та сусідів".

  Можновладці обіцяють: усі проблеми вирішать, просто необхідно більше часу. Усіх невдоволених лівійців - закликали виявити терпіння. 

  Мустафа Абдель Джаліл, голова Перехідної Національної Ради Лівії: "Ми зробимо усе, щоби зникло напруження між різними регіонами країни. Приберемо централізований бюджет, дамо більше повноважень місцевій владі. Кожне лівійське місто отримає власну функцію. Бенґазі буде економічним центром країни, Дарна - культурним, Місурата - центром бізнесу, Завія - осередком науки. Все що нам для цього необхідно - це час. І ми звертаємося до лівійців з проханням - виявити більше терпіння до дій нової влади. Ви сорок років терпіли диктатуру - зачекайте ще трохи, адже налагодити усе миттєво неможливо".

  Вже у найближчі сто днів - лівійська влада обіцяє повністю відновити роботу армії та поліції. Це допоможе встановити мир у країні та захистити її кордони. Між тим аналітики твердять: щоби відбудувати зруйновану війною країну - знадобляться роки, або й десятиріччя.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Донецьку помер ще один чорнобилець, який брав участь в акції протесту
  Наступний матеріал
  ДТП в Китаї: загинули 15 школярів
  Теги: