Протести у Таїланді

  Протести у Таїланді. Мешканці з передмість столиці вимагають від влади відкрити шлюзи. Адже останнім часом уряд переймається порятунком столиці від високої води, тоді як решта затоплених регіонів, зокрема і довкола Бангкока, потерпає від нищівної повені. Жертвами стихії уже стали близько 400 людей.

  Повінь у Таїланді і надалі змушує людей полишати свої домівки. Західна частина Бангкока затоплена, попри те, що влада намагається щосили врятувати столицю. Рівень води у річці Чао-Прая дедалі зростає і вже сягнув критичного рівня - трьох метрів тридцяти сантиметрів

  Сексан Понкхамі, місцевий мешканець: "Лячно, що довкола усе під водою. Ми знали, що повінь буде, але що вона виявиться такою маштабною і тривалою, не уявляли". 

  Дехто попри загрозу затоплення відмовляється від евакуації. Люди бояться втратити майно, а подекуди у потерпілих просто немає грошей, щоби виїхати самотужки. 

  Ампай Нонгей, місцевий мешканець: "Люди відмовляються полишати свої домівки. Ми тут народилися і не хочемо звідси їхати. Дехто немає грошей. Тож, нам непросто зважитися на такий крок."

  У затоплених провінціях люди вже майже тиждень відчувають брак питної води та харчів. Серед населення спалахує обурення діями влади, яка намагається врятувати столицю. Кажуть, на порятунок її ділового центру кИдають усі зусилля, тоді як вже затопленим регіонам - не допомагають.

  Паїрат Пінгерн, місцевий мешканець: "Спочатку вода не підіймалася і нібито рівень упав на двадцять сантиметрів, тож, ми вирішили повернутися додому. Тепер ситуація критична - у нашому будинку метр води, а він стоїть на пагорбі. Уявіть, що з тими оселями, які внизу. А влада рятує Бангкок, де більша частина і досі суха".

  Влада столиці частково пішла на поступки населенню і дозволила відкрити один зі шлюзів для виходу води з передмістя. Мер Бангкока заявив, що любить народ, але має бути жорстким щодо вимог меншості заради порятунку більшості. Таїланд потерпає від повені від липня. Загинули сотні людей. Висока вода вже завдала мільярдних збитків країні. Знищила півтора мільйона гектарів посівів, змусила закритися десятки підприємств та заводів.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Притулок "Сіріус", що під Києвом, виселяють
  Наступний матеріал
  До 16 організацій ООН має намір вступити Палестина
  Теги: