Протести проти ПРО США у Чехії

  Тритижневе голодування проти радарів американської системи ПРО завершили у Чехії два активісти руху "Ні військовим базам". Але акція протесту не припинилася.
  Ян Тамаш і Ян Беднарж передали естафету голодування проівдним чеським політикам та інтелектуалам, котрі не схвалюють розміщення радіолокаційної системи на теренах Чехії. Акція непокори має символічний характер, до неї мають долучитися діячі мистецтва і шоу-бізнесу, журналісти, спортсмени, вчені і колишні дисиденти. Головна вимога до влади - переглянути домовленість щодо розміщення радару, і провести загальньнонаціональний референдум із цього питання. Очікують, що Прага і Вашингтон підпишуть відповідну угоду вже цього місяця. Хоча, більша частина населення Чехія проти розміщення у своїй країні американських радарів.

  Петр Уль, журналіст, колишній дисидент: "Я не згоден з розташуванням тут американського радару. Це лише провокація для Кремля. Я братиму участь у голодному страйку саме через те, що уряд відмовляється від діалогу та публічних обговорень з цього питання. Це загроза для усіх демократичних принципів, і я ніколи з цим не погоджусь".
  Попередній матеріал
  Сьогодні у США завершується сезон праймеріз у демократів
  Наступний матеріал
  ООН дозволила використовувати військові судна для боротьби з піратами в Сомалі
  Теги: