Протестувальники у Єгипті закликають до загальнонаціонального страйку [сюжет, відео]

  Протестувальники у Єгипті закликають населення країни до загальнонаціонального страйку. Ситуація у державі залишається напруженою.
  Масові виступи тривають сьомий день поспіль. Люди вимагають відставки президента Хосні Мубарака, який керує країною понад 30 років. Жертвами заворушень, за неофіційними даними, стали вже близько 150 людей, ще кілька тисяч - отримали поранення.

  Ситуація у Єгипті залишається напруженою. Серед ночі у Каїрі лунали постріли. Поліції у столиці не видно,  вулиці патрулюють військові.  Ще напередодні у Єгипті мав початися робочий тиждень. Втім, і нині більшість установ, банків та підприємств не працюють. Із перебоями працює мобільний зв`язок та інтернет. Ті, хто не долучився до протестів - формують волонтерські загони, щоб уберегти своє майно від мародерів. Добровольці, озброєні ножами та арматурою. Люди вкрай стурбовані ситуацією з безпекою - особливо після повідомлень про масові втечі з єгипетських в`язниць.

  Житель Каїру: "Хотіли протестувати? То й протестували б собі мирно. А що маємо зараз? Повтікали з тюрем тисячі небезпечних злочинців. Люди бояться, всі носять з собою ножі. Дітей на вулиці взагалі не випускаємо. Поліція утекла і залишила Єгипет злодіям та мародерам".

  Житель Каїру: "Ніхто з нас не підтримує президента, всі хочуть, щоб він пішов у відставку. Але зараз нас турбує навіть не це. А те, що ми взагалі не бачимо ніяких дій з боку його уряду. Ми вимушені самі захищати себе на вулицях".

  Попри острах - мешканці Каїру не полишають вулиць, і навіть закликають до загальнонаціонального страйку. Влада  продовжила дію комендантської години, людям заборонили виходити на вулиці з третьої дня до восьмої ранку. Втім, протестувальників заборона не спиняє.

  Протестувальник: "Ніхто не збирається дотримуватися комендантської години, ми не боїмося. Ми боялися протягом тридцяти років, тепер - годі. Ми хочемо свободи, хочемо вільно обрати нового президента, такого, який може дійсно рухати країну вперед".

  Світова спільнота пильно стежить за подіями у Єгипті. Голова держдепартаменту США Гілларі Клінтон і кілька інших світових лідерів закликали до організованої передачі влади у країні і створення там демократичного уряду. Втім, Хосні Мубарак полишати свою посаду не планує. А щоби обмежити поширення інформації про масові виступи, влада Єгипту заборонила у країні роботу новинної мережі Аль-Джазіра. Зараз цей канал продовжує мовлення з Катару.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд визначить, чи було вбивство Гонгадзе замовним
  Наступний матеріал
  Новий страйк транспортників у Греції
  Теги: