Протестувальники у Ам`єні намагались побити міністра внутрішніх справ [відео]

  Свистом та образами зустріли міністра внутрішніх справ Франції в Ам`єні. Напередодні там сталися сутички місцевих мешканців з поліцією, під час яких поранень зазнали десятки осіб. Представники протестувальників звинувачують у необгрунтованому застосуванні сили правоохоронців й вимагають покарати поліцейських. Влада ж країни надсилає до міста додаткові загони спецпризначенців.

  Лише кілька кордонів поліції врятували від розправи міністра внутрішніх справ Франції в Ам`єні. Розлючений натовп освистав Мануеля Вальса й спробував прорватися до нього. Чільник відомства прибув до міста для участі в розслідуванні заворушень, що сталися напередодні та переговорів з протестувальниками. Проте слухати міністра мітингарі не стали.

  Мануель Вальс, міністр внутрішніх справ Франції: "Масовим заворушенням та сутичкам з поліцією не може бути виправдання. Ми маємо знайти вихід з цієї ситуації, але за жодних обставин не можна нападати на правоохоронців".

  Місцеві мешканці стверджують, що сутички сталися через необгрунтоване затримання одного з учасників ДТП. Свідки, начебто, намагалися пояснити поліції, що водій не винен. Правоохоронці ж застосували сльозогінний газ та гумові кулі для розгону натовпу. Це й розлютило місцеву громаду.

  Мешканець міста Ам`єн: "Все сталося через дії поліції. Клянуся, якби правоохоронці не застосували силу, все б завершилося мирно".

  На дії поліції близько сотні молодиків відреагували підпалами та нападами на правоохоронців. Вони розгромили дитячий садок та молодіжний центр, викрали та розтрощили півтора десятки автівок. Влада Франції терміново надсилає підкріплення поліції Ам`єна. Таким чином, уряд намагається запобігти поширенню насильства в регіоні й подібним бунтам у сусідніх містах.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Серія терактів у Афганістані - щонайменше 48 загиблих
  Наступний матеріал
  У США з аукціону продають ціле місто
  Теги: