Протести руху "Захопи Уолл-стріт" не вщухають, попри тиск влади

  Протести руху "Захопи Уолл-стріт" не вщухають, попри тиск влади. У парку Цукотті знову мітингують сотні людей. Щоправда, відтепер їм заборонили встановлювати намети. Але протестувальників це - не зупиняє. Вони продовжують виступати проти засилля фінансових корпорацій. Їх підтримують - активісти у всьому світі.

  Повернутися до парку Цукотті можна, а от поселятися там - ні. Це - позиція влади Нью-Йорку щодо протестувальників руху "Захопи Уолл-Стріт". Верховний суд визнав - наметове містечко у парку - порушує громадський порядок. Правоохоронці кажуть - отримали сотні скарг від місцевих мешканців. Мовляв, протестувальники галасують, смітять і створюють небезпеку пожежі. Тож тенти, у яких активісти жили майже два місяці - влада демонтувала. Втім, активісти здаватися не збираються. Люди повернулися до парку, щойно судді підтвердили законність мирних демонстрацій.

  Марк Брай, протестувальник: "Гадаю, ми показали владі, що нас не зламати. Ми збираємося продовжити протести, незважаючи на те, що вирішили судді, чи що з цього приводу думає наш мер або його друзі-мільйонери. Ми вимагаємо економічної справедливості для усіх".

  За останні кілька діб - поліція США розігнала не лише наметове містечко у Нью-Йорку. Така ж доля спіткала і протестувальників з Окленда та Портленда. Втім, на боці протестувальників чимало американців. Зокрема, молодь. Студенти університету Берклі, що у Каліфорнії запропонували маніфестантам з Окленда перебратися до них у кампус. І влаштували власний протест на знак солідарності.

  Алекс Барнард, студент: "Наші акції - абсолютно мирні. Гадаю, поліція не має права розганяти такі протести, як це сталося у Окленді".

  Емілі Согн, протестувальниця (Нью-Йорк): "Якщо влада знову спробує нас розігнати - ми просто перенесемо свою акцію у інше місце. Звісно, краще, щоби такий рух, як наш, мав власний центр. Але він може бути розташований і не у Нью-Йорку, а у будь-якому іншому місці країни, або й світу".

  Антикапіталістичні протести - підтримують мешканці багатьох країн світу. Розвиваються такі акції - в усіх країнах схоже. Спочатку мирні демонстрації, потому - організація наметових містечок. Силовики - нерідко розганяють такі табори. Так правоохоронці  - демонтували намети протестувальників  у австралійському Мельбурні. Кількох активістів - кинули за грати. Втім, попри усе жорсткішу позицію влади, маніфестанти налаштовані - не припиняти протести.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Андрухович: Без усунення цієї влади покращення неможливе [відео]
  Наступний матеріал
  На підтримку іранської ядерної програми виступили тамтешні студенти
  Теги: