Протестами зустріли греки ухвалення парламентом нового антикризового плану

  Протестами та погромами зустріли греки ухвалення парламентом нового антикризового плану. 79 людей затримані, понад сотня - постраждали, одна людина - померла. Такі наслідки нічного бунту в Афінах. Утім, народні виступи не завадили парламентарям проголосувати за чергове скорочення держвидатків.

  Вибиті шибки, розтрощені машини та гори сміття. Афіни - підраховують збитки після нічних бунтів. Утім, попри завдану шкоду, більшість мешканців столиці - на боці протестувальників. Люди обурені антикризовими заходами уряду й з острахом дивляться у майбутнє.

  Дімітріс Дусгос, пенсіонер: "Європейці - німці, данці та французи - хочуть зробити з нами те саме, що і з балканськими країнами - Болгарією, Румунією. Вони зменшують наші зарплати, щоби потім сюди прийшли їхні компанії, а ми були змушені працювати на них за копійки".

  Сотні людей уночі громили крамниці та кав`ярні у центрі Афін. На вулицях - палали автівки та автобусні зупинки. Погроми почалися після того, як 70-тисячний натовп протестувальників біля стін парламенту - атакували кількасот анархістів у масках. Вони закидали мітингарів пляшками із запалювальною сумішшю та камінням. Поліції вдалося розігнати бунтівників сльозогінним газом і водометами.

  Ці заворушення - стали апогеєм масових протестів у столиці. Перед цим там провели дводобовий страйк. Його організували дві найбільших профспілки країни. Греки виступають проти запровадження нових заходів суворої економії.

  Протестувальник: "Через цей уряд я двічі лишився без житла, мені вже немає чого втрачати. Ми протестуватимемо, як  зможемо, нас усіх змусили вийти сюди".

  Панос Татіс, президент профспілки міської поліції: "Це обов`язок усіх греків - вийти на вулиці й вимагати відставки цього уряду. Люди не витримають подальших скорочень бюджету, вони й так поза межею бідності. Єдиний спосіб, яким ми можемо боротися - це протести".

  Новий антикризовий план парламент ухвалив напередодні ввечері. Він передбачає - скорочення бюджетних видатків. На греків чекають зменшення пенсій, додаткові податки, приватизація держсектора та скорочення 30-ти тисяч держслужбовців. Урядовці визнають, що антикризові заходи відчутно вдарять по пересічним громадянам. Утім, не мають вибору - це необхідна умова отримання кредиту від Європи.

  Евангелос Венизелос, міністр фінансів Греції: "Не варто звинувачувати політиків у черствості і байдужості. Нам дуже неприємно ухвалювати чергові антикризові заходи. Але зараз це - необхідно для Греції. Тож нами керує патріотичний обов`язок".

  Зараз - країна чекає на новий транш у 109 мільярдів євро. Поки що кредитори не схвалили виділення цих коштів. Частина країн вимагають, щоби в програмі допомоги Греції - взяли участь банки та приватні інвестори. Центробанк і Франція - виступають проти цього. Остаточне рішення - ухвалять на саміті лідерів ЄС наступного тижня.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Рішення КСУ щодо звинувачення у здійсненні кримінального злочину
  Наступний матеріал
  Важкоатлет із Сирії зрушив із місця потяг
  Теги: