Прорив дамби в Угорщині - загинуло 2 людей, 7 зникли безвісти

  Загальна евакуація розпочалася в угорських містах Колонтар і Дечевер у західній провінції Веспремі. Про це повідомляють місцеві ЗМІ. Напередодні там прорвало дамбу резервуара з токсичними відходами алюмінієвого заводу. Щонайменше, 2 людей загинули, 62 - зазнали поранень під час контакту з їдкою рідиною. Сімох осіб вважають зниклими безвісти. До рятувальної операції залучили військових.

  Сімсот тисяч кубічних метрів червоного шламу затопили три села на заході Угорщини. Води з отруйними хімікатами накрили також залізничні колії. Через це зупинили рух поїздів на лінії Будапешт-Сомбатхей. На місці трагедії працюють тридцять карет швидкої допомоги і кілька пожежних бригад. Вони намагаються зупинити поширення токсичної плями.

  Свідок трагедії: "Я почув, як люди кричать на вулиці. Кілька чоловіків бігли від хати до хати й попереджали, що прорвало дамбу. Швидко вибіг з помешкання. Через дві-три хвилини його накрило забрудненою водою".

   Свідок трагедії: "Отрута затопили будинки та сади, зруйнувала паркани і гаражі. У помешканні моїх батьків завалилася одна стіна".

  Міністр внутрішніх справ очолив надзвичайний штаб з подолання наслідків аварії. Її вже визнали екологічною катастрофою. Червоний шлам містить луги і важкі метали. При контакті зі шкірою - починає її роз`їдати. Рятувальники намагаються запобігти потраплянню отрути в Дунай місцевими річками та струмками.

  Шандор Пінтер, міністр внутрішніх справ Угорщини: "Зараз ми встановлюємо винних у інциденті. Поліція оглядає залишки дамби. Слідчі конфіскували службові документи. Перевіряємо чи правильно було збудовано споруду та чи дотримувалися правила техніки безпеки під час її експлуатації!"

  Аварія трапилася на великому алюмінієвому заводі "Айкай", яким володіє концерн "Мал". Адміністрація підприємства поки що не коментує ситуацію. В гігантський штучний відстійник вони зливали відходи протягом десятиліть.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Новий невдалий жарт від італійського прем`єра
  Наступний матеріал
  Від потужних повіней потерпає Південно-Східна Азія
  Теги: