Прокуратура Кот-д'Івуару розпочала допит дружини Лорана Гбагбо

  Прокуратура Кот-д'Івуару - розпочала допит Сімон Гбагбо - дружини екс-президента країни Лорана Гбагбо. Вона була ключовою фігурою в уряді свого чоловіка. Самого колишнього лідера - почали допитувати напередодні. Рослідують справу без адвокатів - їх вислали з країни за порушення візового режиму. Лоран Гбагбо та його оточення заарештували 11 квітня за відмову залишити посаду президента після президентських виборів. Це призвело до майже піврічного збройного конфлікту. Тисячі людей - загинули, сотні тисяч - були змушені залишити країну. Більшість із них - досі перебувають у таборах для біженців або за кордоном.

  Майже 28 тисяч біженців - переховуються на території католицької місії в Кот-д'Івуарі. 2 з половиною тисячі з них - діти. Люди залишили домівки під час громадянської війни, яка тривала в країні майже півроку. Хоча формально війна - завершена, біженці не наважуються повертатися додому. У Кот-д'Івауарі - досі тривають сутички з окремими загонами найманців із Ліберії.

  Представники ООН та фонду захисту дітей ЮНІСЕФ - намагаються надати допомогу мешканцям інших регіонів. Вони розвозять по селах питну воду, продукти, ліки. Місія ООН - також розслідує злочини, скоєні під час війни. Напередодні - вона отримала інформацію про виявлення братської могили на території стадіону.

  Руперт Колвілл, речник Управління ООН із прав людини: "Наші співробітники в Кот-д'Івуарі вивчають повідомлення про порушення прав людини в Йопугоні - неподалік Абіджана. Йдеться про вбивство принаймні 40 людей, можливо, скоєне армією Алассана Уаттари або прихильниками колишнього президента Лорана Гбагбо".

  Збройні сутички - почалися в країні на початку грудня. Конфлікт спалахнув  між прихильниками Лорана Гбагбо, який програв президентські вибори, та Алассана Уаттари, який переміг на волевиявлені. Найбільше постраждало - місто Дуекуе. Там протягом одного тижня в березні - загинули 800 людей.  Загалом,  від початку заворушень - загинули майже три тисячі людей, понад мільйон - залишили домівки.

  Попередній матеріал
  Нові сутички опозиції з військовими в Сирії
  Наступний матеріал
  У Токіо - протести проти атомної енергії
  Теги:
  Loading...