Прогноз: повінь у Таїланді піде на спад з наступного тижня

  Повінь у Таїланді - піде на спад з наступного тижня. Про це заявила прем`єр-міністр країни Їнглук Чінават. Бангкоку залишилося протриматися кілька днів. Поки що дамби - не дають річці Чао Прая вийти з берегів.

  Королівський палац Таїланду та храм смарагдового будди - уникнули затоплення. Напередодні вода навколо них піднялася на 40 сантиметрів. Утім, сьогодні там - майже сухо. Доступ для туристів - знову відкритий. Прем`єр-міністр Таїланду Інглук Чінават запевнила - діловим кварталам міста повінь не загрожує. І заспокоїла місцевих мешканців - залишилося витримати кілька днів.

  Інглук Чінават: "Я упевнена - якщо всі працюватимуть разом, ми зможемо знизити рівень води, що суне на Бангкок. Ми можемо врятувати набережні. Якщо все відбуватиметься за планом, повінь спаде вже у перший тиждень листопада".

  У Бангкоку річка тече - на рівні із захисним бар`єром заввишки 2 з половиною метри. Вода - продовжує прибувати. Від повені найбільше потерпає західний берег річки. Він нижчий, тож на думку експертів -найближчими днями усі вісім районів із цього боку - заллє щонайменше на півметра. Утім, поки що воду вдається стримувати. Дамбу прорвало - лише в одному місці, але люди - швидко завалили діру мішками з піском. Натепер під водою сім із півсотні районів Бангкока. Їхні мешканці - евакуювалися. Ще у вісьмох підтоплених районах люди поки що лишаються. Вода там - піднімається щодня на 5 сантиметрів.

  Пік повені - прогнозують на ранок неділі. Утім, зараз - уже є надія, що столиця - не піде під воду повністю. Повінь триває у Таїланді з липня. За цей час загинули - майже 400 людей. Під водою - третина території країни, зокрема - індустріальні парки. Невдовзі експерти прогнозують світовий дефіцит японських автомобілів. Заводи, розташовані в Таїланді, мали б виробляти 6 тисяч автівок на день.

  Попередній матеріал
  До 573 зросла кількість жертв землетрусу в Туреччині
  Наступний матеріал
  Понад 10 тисяч людей застрягли в аеропортах Австралії, через скасовані рейси
  Теги: