Проект "Набукко" стартував у Анкарі

  Газ в обхід України та Росії. Проект "Набукко" стартував у столиці Туреччини - Анкарі. Цей газогін має стати альтернативою російським постачанням палива до Європи.

  У ЄС сподіваються, що вже від 2014-го року  «Набукко» постачатиме газ із Каспійського регіону. Його маршрут оминає Росію і Україну. Завдання "Набукко" - зменшити залежність Європи не тільки від російського палива, а й українського транзиту. Перемови про новий газогін тривали останні сім років. Однак, після січневої кризи, коли суперечка між Москвою та Києвом призвела до перебоїв з постачанням газу до Європи, у Брюсселі визнали будівництво «Набукко» пріоритетним. ЄС виділяє на нього 250 мільйонів євро. Прокладати трубу почнуть наступного року.

  Вернер Файман, канцлер Австрії: "Криза не повинна вплинути на наші можливості інвестувати в інфраструктуру. Особливо це стосується енергопостачання".

  Еміль Бок, прем’єр-міністр Румунії: "Енергія - це товар. Отже, до неї також повинні бути застосовані принципи вільної торгівлі. Це допоможе уникнути політичного тиску. Криза, з якою зіткнулася Європа на початку року, зайвий раз довела важливість угоди, яку ми плануємо підписати".

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Кім Чен Ір хворий на рак підшлункової залози
  Наступний матеріал
  Завершився 44-й міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...