topwar.ru

Продаж Росії "Містралів" суперечить інтересам безпеки і здоровому глузду - МЗС Латвії

  Франції слід переглянути співпрацю з Росією в питанні постачання військових кораблів "Містраль" у зв'язку з ситуацією в Україні.


  Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс під час прес-конференції сьогодні в Києві, пише УНІАН.

  "Латвія розцінює це дуже негативно, ми про це вже заявляли ще з 2010 року, коли одержали звістку про те, що такий контракт буде підписано. Я це питання порушував і під час зустрічі зі своїм французьким колегою в травні цього року. Він мене запевнив, що остаточне рішення ухвалюватиметься десь у жовтні", - сказав він.

  За його словами, "позиція Латвії така, що в цих умовах, коли, за нашими даними і за даними інших країн і міжнародних організацій, відбувається доволі серйозне забезпечення сепаратистів у Луганській і Донецькій областях сучасною зброєю, то ми все ж маємо, як ЄС, ввести санкції проти Росії з постачання зброї, з постачання всіх видів військової техніки, зокрема, і цих кораблів".

  "Тому ми вважаємо, що це навіть питання не економічних санкцій, це питання європейської безпеки, зокрема всіх країн Балтійського і Чорноморського регіонів... Ми сподіваємося, що наші партнери зрозуміють всю серйозність ситуації і переглянуть це рішення. Ми вважаємо, що на даному етапі продаж високих військових технологій Росії суперечить інтересам безпеки і здоровому глузду", - наголосив міністр закордонних справ Латвії.

  "Як можна вводити проти Росії санкції і водночас продавати їм таку зброю? Я вважаю, що ці речі несумісні", - заявив у свою чергу глава МЗС Ісландії Гуннар Браге Свейнссон.

  Нагадаємо, перший "Містраль" Франція має передати Росії вже у листопаді цього року. Наприкінці травня американські сенатори виступили з ініціативою, щоби замість Москви - Париж продав або віддав кораблі в оренду НАТО.
  Попередній матеріал
  Український консул зустрівся з Надією Савченко
  Наступний матеріал
  У Лисичанську бойовики вкрали всю готівку із банкоматів
  Теги:
  Loading...