Про сенсацію у сфері протезування заявила група європейських учених

  Про сенсацію у сфері протезування заявила група європейських учених. Їм вперше вдалося успішно вживити штучну руку, рухи якої можна контролювати мозком. Така рука дає своєму господарю і тактильні відчуття.
  Експеримент готували 5-ть років, а тривав він місяць. Саме стільки часу працювали електроди, за допомогою яких біомеханічний протез приєднали до нервової системи пацієнта без руки. Утім, приєднали не як справжню руку, а дистанційно. На прес-конференції у Римі представили відеодокази. Пацієнт подумки керував штучною рукою, стискав її у кулак, рухав пальцями і брав предмети. Проект, яким керуюють  італійські вчені, спонсорує Євросоюз. Вартість унікального експерименту - два мільйони євро.

  П`єрпаоло Петручелло, пацієнт, що брав участь у експерименті: "Я надзвичайно щасливий. Перше моє відчуття було дуже дивним, наче в моїй руці опинилося якесь чужородне тіло. Але потім все було прекрасно".

  Паоло Даріо, професор, науковець, учасник проекту: "Ця "невелика рука" - наша остання і найсучасніша версія тривалого проекту. Вона відрізняється від торішньої розробки. Мета цього варіанту протезу - покращити рухливість штучної руки. Дати їй змогу виконувати якомога більше різних рухів".

  Попередній матеріал
  Сьогодні - Міжнародний день інвалідів
  Наступний матеріал
  У Дамаску вибухнув автобус
  Теги: