5.ua

Президента Бразилії буде обрано у другому турі

  За даними підрахунку понад 99% голосів, чинний президент Бразилії Ділма Русеф набрала найбільшу кількість голосів на президентських виборах у цій південноамериканський країні, однак остаточний переможець визначиться лише у другому турі.  За останніми даними, пані Русеф набрала понад 41% голосів, а її суперником у другому турі стане правоцентристський кандидат Есіо Невес, який отримав майже 34% голосів. Третє місце займає відомий в Барзилії еколог Марина Сілва, яка отримала 21,14%.


  У голосуванні взяли участь більше 142 мільйонів людей.

  Ділма Русеф вже виступила перед своїми прихильниками в місті Бразиліа.

  "Боротьба продовжується, і ми переможемо", - сказала вона.

  Натомість Есіо Невес звернувся до прихильників Марини Сілви, яка програла, та закликав їх об'єднатися проти чинного президента.

  "Я маю честь представляти надію на зміни. Настав час об'єднати наші сили", - сказав він, закликавши до формування уряду, "який об'єднає в собі пристойність і ефективність".

  Другий тур президентських виборів відбудеться вже наприкінці жовтня.

  Смерть одного з головних кандидатів на посаду президента, соціаліста Едуардо Кампоса, який загинув в авіакатастрофі під час кампанії, дуже вплинула на перебіг перегонів. В результаті його місце зайняла Марина Сілва.

  Довідково. Ділма Русеф представляє лівоцентристську партію, і її перемогу експерти передрікали ще на початку кампанії. У період  її президентства рівень безробіття був нижчим, ніж за часів усіх її попередників - на рівні близько 5%. Мінімальна заробітна плата зросла, знизилася кількість бразильців, які страждають від недоїдання.

  Однак останні 18 місяців в Бразилії супроводжувались корупційними скандалами, а також громадянськими протестами через низький рівень якості комунальних послуг та невиправдані, на думку багатьох бразильців, витрати на Чемпіонат світу з футболу.
  Попередній матеріал
  Росіяни обстріляли українські катери морської охорони
  Наступний матеріал
  У Гонконгу протестуючі розбирають барикади
  Теги:
  Loading...