Президент Туреччини: Ізраїль зробив найгіршу помилку

  Найгірша помилка за усю історію Ізраїлю. Так розцінив напад на флотилію з гуманітарним вантажем президент Туреччини Абдула Гюль. Глава держави заявив, що відносини між двома країнами ніколи не будуть такими, як раніше. Адже із дев`яти загиблих під час сутичок восьмеро - громадяни Туреччини, ще один - громадянин США, що має турецьке походження.

  Туреччина прощається із загиблими на кораблі Mavi Marmara, під час сутичок з ізраїльським спецназом. На вулиці, якими несли труни, вийшли сотні тисяч людей. Чимало з них - із турецькими та палестинськими прапорами. Саме на палестинську територію, окуповану Ізраїлем, загиблі везли гуманітарний вантаж.

  У день похорону зі зверненням до народу виступив президент Туреччини Абдула Гюль. Він заявив, що не пробачить вбивства цивільних, а взаємини з Ізраїлем вже ніколи не будуть такими, як раніше. Окрім убитих, ще й десятки поранених. Вони перебувають у шпиталі в Стамбулі. Там їх відвідав прем`єр-міністр республіки.

  Ізраїль депортував турецьких громадян з країни у ніч на четвер. У Тель-Авіві жалкують за загибеллю людей, але заявляють - спецпризначенці діяли в межах дозволеного. І вогонь відкрили лише тоді, коли виникла загроза їхньому життю. У четвер Ізраїль також відмовився від міжнародного розслідування інциденту, до якого закликала світова спільнота. В уряді заявили - розслідування буде, але внутрішнє.

  Сутички ізраїльського спецназу та представників гуманітарної місії у секторі Ґаза спалахнули уранці, 31 травня. За версією Ізраїлю - кораблі відмовилися зупинитися для догляду вантажу, тому спецназ змушений був зупинити флотилію силою. Люди, що перебували на кораблях, запевняють, що ізраїльтяни спочатку обстріляли корабель і про напад - не попереджали. А коли висадилися на борт - поводилися дуже брутально.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Полу МакКартні вручили музичну премію імені братів Гершвінів
  Наступний матеріал
  У Бангладеші згадують жертв масштабної пожежі
  Теги: