Президент Сирії погодився на запровадження багатопартійності

  Президент Сирії затвердив декрет про багатопартійність. Законопроект вже ухвалив уряд, на черзі - парламентарі. Вони голосуватимуть 7 серпня.

  Закон забороняє діяльність партій, пов`язаних із релігійною або національною приналежністю, а також із будь-якою формою дискримінації. Спостерігачі оцінюють це, як фактичне завершення епохи правління партії "Баас", яка при владі від 1963-го року.

  Підписання президентом Сирії Башаром Асадом указу про багатопартійність відбулося наступного дня після того, як війська взяли штурмом місто Хама, найбільший центр антиурядових виступів. Опозиція відреагувала на ухвалення указу неоднозначно. Частина опонентів Асада налаштована на діалог і планує провести консультації з урядом. А от представники "Братів-мусульман" - політсили, яка базується за кордоном - відкидають можливість будь-якої співпраці з режимом Асада. Групи за межами Сирії, які підтримують опозиціонерів, також виступають за відставку президента.

  Сирієць-емігрант: "Ми та протестувальники в Хамі - єдина нація. Їхня кров - це наша кров, їхня гідність - також і наша гідність. Ми всі належимо до ісламського світу, ми відчуваємо їхній біль і підтримуємо їхні вимоги".

  Міжнародна спільнота засуджує події у Сирії. У ніч проти четверга Радбез ООН, після триденних суперечок, ухвалив заяву. У ній - вимагає від Дамаска поважати права людини та виконувати свої зобов`язання з міжнародного права. І президента, й опозицію Радбез закликає припинити ескалацію насильства та утриматися від помсти. Зокрема - атак на урядові будівлі.

  Хардіп Сінгх Пурі, голова Радбезу ООН: "Рада безпеки закликає сирійську владу сприяти покращенню ситуації в регіонах. Зокрема, припинити обстріли міст та дозволити безперешкодний доступ міжнародних гуманітраних місій. Необхідно також розпочати співпрацю з комісією з прав людини".

  Водночас, Вашингтон та його союзники не виключають - якщо насильство в Сирії триватиме, світова спільнота може перейти від заяв до дій. Поки що на держсекретаря ООН Пан Гі Муна покладено обов`язок звітувати перед Радбезом щодо виконання сирійським урядом побажань, вказаних в заяві організації. Антиурядові виступи тривають у країні з початку весни. За цей час, за даними правозахисних організацій, у країні загинули близько двох тисяч людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Держспоживстандарт: половина товарів для школярів - браковані
  Наступний матеріал
  В.Цибулько:Пані Богомолець не дзвонила мені з приводу листа
  Теги: