Президент Німеччини вперше з часів Другої світової війни відвідав Орадур-сюр-Глан

  Історичним назвали ЗМІ візит президента Німеччини Йоахима Гаука до Франції. Він став першим німецьким лідером, що відвідав Орадур-сюр-Глан - французьке село, де під час Другої Світової сталося наймасовіше у країні вбивство мирних мешканців. Есесівці вбили там понад шістсот людей.

   

  Селище під час війни - фашисти практично знищили. Усіх мешканців - зігнали на центральну площу. Частину розстріляли, решту, переважно жінок та дітей - закрили у будівлях і підпалили. Після війни французька влада вирішила не відновлювали село, а влаштувати там меморіал. Гаук відвідав його разом з французьким президентом Франсуа Олландом. Двох лідерів держав супроводжували  двоє з трьох мешканців селища, що пережили бійню у 44-му. На спільній прес-конференції після візиту - Олланд назвав рішення Гаука відвідати меморіал - символом німецько-французького примирення.

  Йоахим Гаук, президент Німеччини: «Злочин, що стався у цьому селищі - вчинили солдати під німецьким командуванням. Тож для будь-якого німця відвідати цей меморіал - тяжке випробування».

  Франсуа Олланд, президент Франції: «Значення присутності тут президента Німеччини - складно переоцінити. Це - знак гідності усіх німців, і свідчить про повне примирення між двома нашими державами». 

  Попередній матеріал
  Пожежа на Вуглегірській ТЕС сталася через самозаймання вугільного пилу
  Наступний матеріал
  У Камбоджі мітингують робітники швейної фабрики
  Теги: