5.ua

Премію Європарламенту за свободу думки отримала пакистанська школярка [відео]

  Європарламент присудив шістнадцятирічній пакистанській школярці премію Андрія Сахарова за свободу думки. Грошовий додаток нагороди становить п’ятдесят тисяч євро. У дві тисячі дев’ятому році Малала Юсафзай завела щоденник в Інтернеті. У ньому виступала проти заборони талібів навчатися у школі дівчатам у долині Сват, на північному заході Пакистану. Екстремісти вирішили помститися Малалі й вистрілили їй у голову. Чотири роки тому життя дівчині врятували лише швидке перевезення до Великої Британії й майстерність лікарів Бірмінгема.

  Мартін Шульц, президент Європарламенту: «Боротьба цієї школярки набагато складніша у порівнянні з тим, чим ми займаємося тут. Їй погрожували вбивством. Малалі було всього одинадцять років, коли на неї здійснили замах. Тільки за те, що вона хотіла ходити до школи. Хоробрість Малали важко навіть уявити. Це, без сумніву, видатна постать двадцять першого століття».

  Після курсу лікування Малала та її родина залишилися мешкати у Британії. У Пакистані ж звістка про надання їй престижної премії Сахарова розділила суспільство. Одні вітають таке рішення Європарламенту, інші вважають, що в країні існують важливіші проблеми, які залишаються без уваги міжнародної спільноти.

  Мохаммед Джамаль, мешканець Карачі: «Це просто чудово, що Малала отримала таку нагороду. Вона дуже багато робить для пакистанських дітей. Школярі отримають можливість розвиватися, відвідувати уроки й здобути гарну освіту».

  Мохаммед Сохаіл, мешканець Карачі: «Думаю, що вся ця історія з Малалою є звичайною пропагандою. У Пакистані коїться багато поганих речей. Безпілотні літаки вбивають людей без суду, а весь світ стежить за якоюсь дівчинкою. Це дуже сумно».

  Малала Юсафзай продовжує розпочату в Пакистані справу, й тепер відстоює право дітей на безкоштовне навчання в усіх країнах. У липні вона виступила з промовою в Організації об’єднаних націй. Іншими претендентами на премію Сахарова цього року, зокрема, були колишній агент американських спецслужб Едвард Сноуден, який оприлюднив документи про глобальне стеження з боку Сполучених Штатів, і троє ув’язнених білоруських опозиціонерів – Алесь Беляцький, Едуард Лобов та Микола Статкевич. Нагороду за свободу думки Європарламент вручає вже чверть століття.

  Олександр Войтко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Триває останній призов до українського війська [відео]
  Наступний матеріал
  Європа готова дати гроші на модернізацію української ГТС
  Теги: