Прем`єр Сербії Коштуніца подав у відставку

  "Це кінець уряду",- сказав прем`єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца. Він оголосив про свою відставку і закликав до дочасних парламентських виборів. "Якщо Кабмін не має спільної позиції щодо Косова, то мандат треба повернути народу",- заявив він.
  Уряд розколов проект резолюції щодо самопроголошеної республіки. У документі йдеться: Белград відмовляється від зближення із Євросоюзом, якщо Брюссель офіційно визнає Косово і направить туди миротворців в обхід рішення Ради безпеки ООН. Резолюцію не підтримали міністри від пропрезидентьских та проєвропейських партій. Прем"єр Коштуніца звинуватив їх у небажанні утримати край у складі Сербії. 17го лютого Приштина заявила про вихід з-під юрисдикції Белграда і оголосила незалежність. Офіційно визнали сампроголошену республіку 27 держав світу, зокрема і Сполучені Штати та низка країн ЄС. 

  Воїслав Коштуніца, прем`єр-міністр Сербії: "Уряд Сербії не має єдиної позиції в дуже важливому питанні. Це питання майбутнього нашої країни, майбутнього Косова в межах Сербії. Уряд без єдиної позиції не може функціонувати, а отже урядові - кінець. Це означає, що ми повертаємо мандат народові. 11 травня будуть місцеві вибори, думаю, логічно в цей самий день провести і парламентські перегони".

  Президент Сербії Борис Тадич дочасних виборів не виключає. Якщо уряд ухвалить таке рішення на  засіданні 10го березня, то глава держави пІде на такий крок - заявив він.
  Попередній матеріал
  Вірменьска опозиція програла справу у КС
  Наступний матеріал
  Буш разрешил пытать подозреваемых в терроризме
  Теги:
  Loading...