5.ua

Прем'єр Нідерландів теж закликав покарати винуватців загибелі "Боїнга" під Торезом

  Світ шокований загибеллю малайзійського авіалайнера та вимагає якнайшвидше знайти та покарати винних. За інформацією міністерства транспорту Малайзії, на борту фатального рейсу з Амстердама до Куала-Лумпура перебували 298 людей. Із них 173 були громадянами Нідерландів.


  Чорний день в історії Нідерландів. У літаку Малазійських авіаліній, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, більшість пасажирів були голландцями. Серед них було чимало дітей.

  Влада Нідерландів закликала до об'єктивного та чесного розслідування причин катастрофи. Прем'єр-міністр країни зацитував чільника уряду Австралії Тоні Еббота, який раніше пообіцяв сувору кару винним у трагедії.

  "Месседж нашого уряду такий – ми хочемо вивчити, що сталося та хто за цим стояв. І я хотів би процитувати мого австралійського колегу: "Якщо замішані терористи, якщо це хтось вчинив навмисно, тоді ми хочемо, щоби було зроблене все, щоб винні постали перед судом і були покарані", – заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

  Тим часом, в Австралії оплакують двадцять сім співгромадян, які були на фатальному рейсі, а також сотню відомих на весь світ науковців, які летіли на конференцію з ВІЛ/СНІДу. Серед загиблих – речник програми з протидії туберкульозу Всесвітньої організації охорони здоров'я Гленн Томас та екс-президент Міжнародного товариства СНІДу Йоеп Ланге.

  Москва вже звинуватила в трагедії Київ. За словами Путіна, відповідальність за катастрофу лежить на країні, у якій вона сталася. Тим часом, біля посольства Нідерландів у російській столиці небайдужі приносять квіти та записки зі словами вибачень.

  "Нині ми не маємо морального права спекулювати на тому, що сталося. Я прийшов сюди покласти квіти і особисто від себе попросити пробачення" – пояснив свої дії москвич Олексій.

  У разі, якщо причетність Росії до катастрофи підтвердиться, екс-держсекретар США Гілларі Клінтон оприлюднила поради для європейських лідерів щодо Москви.

  "По-перше, посилити санкції, дати дуже чітко зрозуміти, що треба сплатити ціну. По-друге, негайно розпочати пошуки альтернативи "Газпрому". Економіка Росії – не диверсифікована. Вона дуже залежить від природних ресурсів, а саме від газу та нафти. І по-третє, більше співпрацювати з Америкою у підтримці українців. Має бути більше допомоги на кордоні, щоби не дозволити найманцям переходити його туди і назад. А також допомогти армії України з оснащенням та навчанням" – окреслила план дій Гілларі Клінтон.

  У Малайзії атаку на цивільний літак назвали "злочином проти людської гідності" і закликали швидко покарати винних у трагедії.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Засідання Ради Безпеки ООН. Наживо
  Наступний матеріал
  Нацбанк готує зміни на валютному ринку
  Теги:
  Loading...