Прем`єр-міністр Великої Британії відкликає парламент із канікул [сюжет, відео]

  Прем`єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон - відкликає парламент з канікул через масові заворушення. Подібних заходів у країні не вживали - з 2002го. Глава уряду заявив, що відновить порядок на вулицях. Погроми та безлад панують у кількох містах країни - Лондоні, Бірмінгемі, Ліверпулі, Манчестері та Бристолі. Через складну ситуацію - скасували футбольний матч між збірними Великої Британії та Нідерландів.

  Девід Кемерон - перервав відпустку та терміново повернувся до бунтівного Лондона. Він уже провів екстрену урядову нараду на Даунінг-стріт. Пообіцяв - вивести на вулиці 16 тисяч правоохоронців замість 6 тисяч, які патрулюють місто зараз, і навести лад у столиці.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Я побачив на вулицях огидні сцени. Це чистий кримінал, з яким необхідно боротися. Ми запевняємо, що зробимо все, щоби відновити спокій на британських вулицях. Очевидно, що необхідно долучити набагато більше поліцейських і діяти рішучіше. У четвер - я виступатиму в парламенті й ми обговоримо ситуацію".

  Погроми та заворушення - шокували країну. Ані поліція, ані пожежники - виявилися не готовими до масових протестів. У відділках - вже не залишилося вільних камер, на вулицях - триває мародерство. Заарештовані майже півтисячі людей, але бунт - не припиняється. Британці скаржаться, що годинами чекають на допомогу.

  Аніка Пейтел, підприємець: "Нам зателефонували зі служби безпеки о 10 ранку і сказали, що в крамниці спрацювала сигналізація. Тож ми помчали туди. Побачили, як десь із півсотні людей - намагаються увірватися всередину. Ми викликали поліцію 4 чи 5 разів. Але вони й досі не приїхали".

  Не дочекавшись допомоги, люди відновлюють порядок на вулицях власноруч. Понад сотня добровольців приїхали до західного району Лондона Ілінг. Вони - прибирають вулиці від розбитого скла та сміття, яке залишилося тут після погрому. 

  Доброволець: "Це тинейджери, у яких взагалі немає жодних причин для бунту. Немає політичних вимог, фінансових абощо... Це просто бандитська ментальність, це зайшло вже надто далеко".

  Заворушення розпочалися в суботу в районі Тотенхем на півночі Лондона. Мирна демонстрація з вимогою розслідування загибелі Марка Даггана, вбитого поліцією 4 серпня, переросла в масові бійки та погроми.

   "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Тарілку для велетнів виставили на кулінарному фестивалі в Китаї
  Наступний матеріал
  Супермарафон завдовжки у 1500 км. стартував у Донецьку
  Теги: