Прем`єр-міністр Греції пішов у відставку

  У відставку пішов прем`єр-міністр Греції Георгіос Папандреу. Про таке рішення він оголосив у телезверненні до народу. І пообіцяв: вже найближчим часом новий уряд схвалить черговий пакет фінансової допомоги від ЄС. Влада зробить усе можливе, щоби Греція залишилася у єврозоні, наголосив Папандреу.

  Ім"я його наступника - досі невідоме. Третій день перемов про склад нового коаліційного уряду завершився невдачею. Сьогодні партія влади і опозиція знову спробують дійти компромісу. Опозиціонер Антоніс Самарас звинувачує чинну владу у навмисному затягуванні питання. Втім, має низку власних вимог щодо майбутнього уряду. Зокрема - наполягає, щоб новий кабмін був тимчасовим, а вже у лютому у країні відбулися дочасні вибори. Між тим, тиск на Грецію посилює Європа. Лідери ЄС наполягають: Афіни повинні якнайшвидше визначитися зі складом нового кабміну і підтвердити згоду на фінансову допомогу ЄС у обмін на жорсткі заходи економії.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Сьогодні усі політичні сили нашої країни об`єднують зусилля, щоби Греція могла залишитися у зоні обігу євро. Для цього необхідно схвалити план, запропонований лідерами ЄС на саміті у Брюсселі в кінці жовтня. Формуванням новогу уряду Афіни доведуть світовій спільноті: греки відповідально ставляться до своїх зобов`язань перед Єврпою. Хочу побажати успіхів своєму наступникові і запевнити - я зроблю усе можливе, щоб допомогти йому виконувати свої обов`язки".

  Попередній матеріал
  Новий землетрус в Туреччині - щонайменше 7 загиблих
  Наступний матеріал
  Лівійські повстанці пікетують мінфін країни і вимагають грошей
  Теги: