Правляча Партія справедливості і розвитку перемогла на парламентських виборах у Туреччині

  Правляча Партія справедливості і розвитку перемогла на парламентських виборах у Туреччині. Їх провели - напередодні. Натепер підрахували 99 відсотків голосів. За даними ЦВК країни - за партію Ердогана проголосувала - половина виборців.

  Результати парламентських виборів у Туреччині - аналітики передбачили досить точно. Половину голосів -як і очікували,  - здобула правляча Партія справедливості та розвитку на чолі з прем"єром країни - Реджипом Таїпом Ердоганом. А це означає: партія влади керуватиме державою вже третій термін поспіль. Святкувати перемогу - прихильники Ердогана  почали ще напередодні увечері. До штаб-квартири правлячої партії у Анкарі - прийшли тисячі людей. Ердоган пообіцяв їм - у найближчому майбутньому оновити конституцію, яка була написана аж три  десятки років тому.

  Тайїп Ердоган, прем`єр-міністр Туреччини: "Проголосувавши на виборах, люди дали нам змогу керувати країною, а також - показали, що вони бажають мати оновлену конституцію. Новий головний документ - об`єднає інтереси усіх політичних сил і захищатиме інтереси кожного громадянина".

  Гулер Туглу, мешканка Анкари: "Я дуже щаслива. Вірю, що результати виборів призведуть до покращення життя у нашій країні. Просто слів не можу знайти, щоб описати свою радість".

  Абсолютної більшості правляча політсила - не здобула, заявляють у ЦВК. Двох третин голосів у парламенті - Ердоган не має. А це означає: для ухвалення законів правляча партія буде змушена домовлятися про коаліцію з іншими політичними силами, які подолали 10-відсотковий бар`єр і будуть представлені у меджлісі. Друге місце на виборах - посіла найбільша опозиційна політична сила - народно-республіканська партія. Третє - партія Націоналістичного розвитку. До парламенту також пройшли представники понад три десятки незалежних кандидатів, що представляють курдів.

  Ченгіз Актар, аналітик: "Зараз перед Ердоганом стоїть два неймовірно важливих завдання - вирішення курдського конфлікту та створення нової конституції. Це вимагає консенсусу  і діалогу з іншими політсилами. Дуже добре, що до парламенту пройшли представники курдів, до того ж, вони здобули більше депутатських місць, ніж у попередньому парламенті. Це може допомогти у діалозі прем`єра з курдами".

  На південному сході країни - де мешкають курди - також святкували перемогу своїх кандидатів. Їх підтримувала курдська Партія Миру та Демократії. На вулиці вийшли тисячі людей. Вони раділи, танцювали та запускали феєрверки.Втім, святкування невдовзі переросло у сутички з поліцією. Дюди почали кидати камінням у будівлю офісу партії Ердогана. Щоб розігнати натовп, правоохоронці застосували сльозогінний газ та водомети.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нова хвиля нелегальних мігрантів - на італійському острові Лампедуза
  Наступний матеріал
  Карнавал Культури відбувся у Берліні
  Теги: