politpuzzle.ru

Права людини в РФ: Конституційний суд вперше дозволив не виконати рішення ЄСПЛ

  ЄСПЛ хотів, аби Росії внесла зміни до Основного закону щодо права голосу на виборах для людей, що відбувають покарання в колонії

  Конституційний суд Росії вперше вирішив відмовити у виконанні рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), постановивши, що вимога Страсбурзького суду про надання ув'язненим виборчих прав суперечить російській Конституції, повідомляє "Радіо Свобода".

  У конституційному суді заявили, що ЄСПЛ не має права вимагати від Росії внесення змін до основного закону, зазначивши, що права голосу позбавлені тільки ті засуджені, які перебувають у колоніях, що, на думку суду, не дає підстав вважати цю заборону дискримінацією окремих категорій громадян.

  Як інформує видання, ЄСПЛ у 2013 році задовольнив скаргу колишніх в'язнів Сергія Анчугова і Володимира Гладкова, які звернулися до суду в зв'язку з тим, що під час відбування покарання в колонії вони були позбавлені права голосу на виборах.

  Страсбурзький суд постановив, що Росія має усунути ці порушення. До конституційного суду зі скаргою на це рішення звернувся мін'юст, після того як в 2015 році в Росії був ухвалений закон, згідно з яким конституційний суд має право ігнорувати постанови ЄСПЛ, якщо вони можуть спричинити "порушення основоположних конституційних прав".

  Як повідомляв 5.ua, у березні 2016 року Росія почала закривати офіс ООН з прав людини в Москві

  Попередній матеріал
  В обхід Росії: Польща і Данія домовляються про створення балтійського газопроводу
  Наступний матеріал
  Данія наполягатиме на продовженні санкцій ЄС проти Росії - прем'єр
  Теги:
  Loading...

  Клімкін закликав ООН вплинути на Росію, щоб допустити міжнародні організації в Крим

  Росія подала заявку в ООН на розширення своїх арктичних кордонів

  За два роки Росія сформувала на Донбасі 40-тисячну армію – представник України в ООН