Повінь у США загрожує стати найбільшою в історії країни

  США потерпають від повені. Рівень води у річці Міссісіпі наближається до рекордного і сягає чотирнадцяти з половиною метрів. Найбільше потерпають штати Теннессі та Луїзіана. Тисячі людей вже евакуювали.

  Родина Джеферсонів мешкає майже на воді. Від повені вони рятуються у трейлері на пагорбі. Глава сім`ї, Вільям, щодня вирушає рибалити - так годує родину. Рятувальники до них ще не дісталися і скільки доведеться чекати на допомогу - невідомо.

  Уільям Джефферсон, мешканець Мемфіса: "Я пам`ятаю велику повінь сімдесят третього року, але тоді не було стільки води, як зараз. Останні кілька днів ми їмо лише рибу. Зателефонували до служби допомоги. Там порадили дістатися крамниці, де роздають їжу. Але як ми туди потрапимо?"

  Від повені страждають відразу вісім штатів. Рівень води у Міссісіпі вже на чотири метри вищий за норму. Найбільше потерпає штат Теннессі, де оголосили надзвичайний стан. Найгірша ситуація у місті Мемфіс. Звідси евакуювали найбільше людей. Деякі житлові райони міста під водою. Не краща ситуація і у Луїзіані. Домівки мають залишити близько 5-ти тисяч людей. На річці Міссісіпі зводять та укріплюють дамби.

  Кавано Брізель, інженерні війська: "Ми укріплюємо дамбу. Звичайні запобіжні заходи: до задньої стіни монтуємо поліуретанові підкладки. Якщо вода підніматиметься, вона стікатиме ними і рівень води спадатиме".

  Рятувальникам допомогають в`язні. Вони укріплюють житлові райони мішками з піском. Ситуація дедалі ускладнюється через зливи, що не вщухають. Нинішню повінь американці вже назвали рекордною за останні вісімдесят років. У 1927 році під час високої води загинули майже двісті п`ятдесят людей. Понад сімсот тисяч - лишилися без даху над головою. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Студенти влаштували танцювальний флеш-моб у центрі Лондона
  Наступний матеріал
  Черговий загальнонаціональний страйк у Греції
  Теги: