Потужний землетрус зруйнував Гаїті

  Потужний землетрус зруйнував Гаїті. Епіцентр найсильнішої за два століття стихії розташований за п`ятнадцять кілометрів від столиці острова. У Порт-о-Пренсі значні руйнування, є дані про поранених та загиблих. Точну кількість жертв нині з`ясовують. Припускають, що їх можуть бути сотні чи навіть тисячі. У постраждалій столиці вже розпочалося мародерство. Люди трощать магазини і забирають звідти товари та харчі.
  Чи є українці серед постраждалих та загиблих від землетрусу на Гаїті - перевіряє вітчизняне Міністерство закордонних справ.

  Налякані та шоковані люди на вулицях Гаїті. Землетрус силою у майже сім балів серйозно пошкодив будинки. Люди витягають вцілілих з-під уламків. Над вулицями здіймається пил та дим від численних пожеж, які спалахнули через землетрус. Порушена комунікація: не працює телефонний зв`язок, значні проблеми з електроенергією, а дороги завалені уламками будинків та деревами.

  Марлен Бастен, віце-голова гаїтянської коаліції  Grassroots: "Неможливо зв`язатися з кимось на Гаїті. З того, що я чула: люди просто бігають вулицями і кричать. Всі панікують. Люди бояться повертатися додому через страх нових поштовхів. Ми всі зібралися тут, щоби обмінюватися інформацією від наших близьких на Гаїті".

  Серйозно пошкоджений будинок місії ООН на Гаїті. В одній з найбідніших у Західній півкулі країн розміщені близько дев`яти тисяч співробітників Об`єднаних націй. Це і миротворці, і сили безпеки. Інформації про багатьох із немає. Землетрус міг спричинити цунамі у Карибському морі, втім, фахівці твердять, що нині загрози великих хвиль немає. Поштовхи відчули і у сусідній Домініканській республіці та на Кубі.

  Пеггі Хелвег, геофізик: "Я би не очікував цунамі після цього землетрусу. Коли земна кора рухається у такий спосіб, ми не прогнозуємо великих хвиль. Такі потужні землетруси не часто трапляються у цьому регіоні".

  Із проханням про допомогу до світової спільноти звернувся посол Гаїті у США. Першими відгукнулися сусідні країни. Сполучені Штати обіцяють надати  підтримку. Берегова охорона Маямі направляє у зону лиха катери та гелікоптери. Негайно відправити гуманітарну допомогу планує Венесуела. Зголосилися допомогти Канада та Бразилія. 

  Гілларі Клінтон, Держсекретар США: "Ми все ще збираємо інформацію про цей катастрофічний землетрус. Сполучені Штати пропонують свою повну підтримку Гаїті та іншим країнам регіону".

  Востаннє такий потужний землетрус стався на Гаїті наприкінці вісімнадцятого століття. А у середині двадцятого підземні поштовхи спричинили цунамі, яке забрало життя майже двох тисяч мешканців регіону.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Через негоду в Польщі майже паралізована залізниця
  Наступний матеріал
  Суд: Керівники більшовицької влади є винуватцями Голодомору
  Теги: