Потужний тайфун на Філіппінах - щонайменше 1 загиблий

  Від потужного тайфуну Несат потерпають Філіппіни. Загинув півторарічний хлопчик, четверо людей вважаються зниклими безвісти. У провінції Албай свої домівки залишили понад 50 тисяч людей.

  У столиці Філіппін - Манілі - не працюють державні установи та навчальні заклади. Закрита навіть фондова біржа. На одній з центральних магістралей міста вітер зламав велике дерево. Воно на кілька годин блокувало рух. Повалені дерева спричиняють затори і на інших вулицях. Влада радить місцевим мешканцям не виходити на вулицю без нагальної потреби.

  Рей Гонсалес, місцевий мешканець: "Скрізь вода, нас просто затопило. Сховатися від негоди - ніде. Навіть мій мотоцикл відмовив - його залило водою".

  У багатьох містах через обриви дротів відсутнє електропостачання. Не працюють аеропорти та громадський транспорт. Понад 3 тисячі пасажирів застрягли у портах через шторм. Стихія спричинила повені та зсуви ґрунту. Рівень води в річці Марікіна сягнув критичної позначки у 18 метрів і продовжує зростати. Влада планує евакуювати понад 100 тисяч місцевих мешканців. Поки що до тимчасових таборів перевезли лише половину з них. Рятувальники повідомляють, що від повеней вже постраждали щонайменше півтори тисячі родин.

  Марк Торрес, моряк: "Вода піднімається. Наш будинок стоїть на горі, але вода все одного до нього дісталася".

  Зараз тайфун просувається до центру острова Лусон. На ньому мешкає більше половини населення Філіппін. Швидкість вітру в епіцентрі тайфуну сягає 50 метрів за секунду. Метеорологи прогнозують, що за добу тайфун залишить Філіппіни. А негода триматиметься - щонайменше до п`ятниці.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сербія поверне власникам реквізоване комуністичним режимом майно
  Наступний матеріал
  Велосипедист-рекордсмен проїхав майже 9 метрів по пивних пляшках
  Теги: