Посол США в ООН: Членство Палестини у ЮНЕСКО руйнівний крок для цієї організації

  Членство Палестини у ЮНЕСКО - руйнівний крок для цієї організації. Про це заявила посол Сполучених Штатів в ООН. Штати погрожують урізати фінансування ЮНЕСКО, і будь-якої іншої організації, що визнає Палестинську автономію - повноправним членом. За вступ проголосували більшістю у дві третини голосів. Ізраїль назвав це рішення - трагедією.

  ЮНЕСКО - стала першою структурою ООН, що зробила Палестинську автономію - своїм повноправним членом. Ухвалили рішення у Парижі, більшістю у сто сім голосів зі ста сімдесяти трьох. Понад півсотні - утримались. Чотирнадцять - виступили проти. Палестинці - святкують вступ до ЮНЕСКО, на їхню думку - це суттєвий крок уперед - і до членства в ООН.

  Ґасан аль Хатіб, речник палестинського уряду: "Те, що Палестину прийняли у ЮНЕСКО, це голосування, позитивне і з великою кількістю голосів "ЗА", - є сигналом, що міжнародна спільнота дедалі більше схиляється до вимог палестинців визнати їхню державу у кордонах 1967-го року".

  Халіл Шахін, політолог: "Американці програли цю битву, надто, якщо взяти до уваги, що кілька європейських країн голосували ЗА, наприклад - Франція. США хочуть запровадити колективне покарання проти палестинців і ЮНЕСКО, але цим вони самі себе ізолюють на міжнародній арені".

  Сполучені Штати - один із головних опонентів Палестинської автономії у ЮНЕСКО. За такий крок Штати пообіцяли урізати фінансування цій організації - це майже 80-т мільйонів доларів, і п`ята частина усього бюджету. На думку американців - таке рішення вплине на процес мирних переговорів із Ізраїлем. Або ж змусить палестинців думати, що утворити власну державу можна й без конструктивного діалогу.

  Девід Кілліон, представник США у ЮНЕСКО: "Єдиний шлях до створення палестинської держави, шлях, якого ми всі шукаємо - пролягає через прямі переговори. Тут немає жодних коротких доріг. І ми переконані, що таке от рішення, свідками якого ми щойно стали - є контрпродуктивним, веде до зворотнього результату".

  Обурений і Ізраїль. Голосування розцінює як трагедію. Представник країни в ООН заявив, що ЮНЕСКО має займатися наукою, а не науковою фантастикою, і не приймати до своїх лав неіснуючу державу.

  Їгаль Палмор, речник міністерства закордонних справ Ізраїлю: "Рішення ЮНЕСКО не змінить загальної ситуації - лише ускладнить можливість поновити конструктивні переговори".

  Нарикінці листопада мають розглянути питання про членство Палестинської автономії в Організації Об’єднаних націй. Заявку палестинська влада подала у вересні. І тоді США виступили головними противниками, та пообіцяли блокувати вступ. Білий дім виступає за поновлення діалогу між палестинцями та ізраїльтянами, щоби усунути головні перешкоди для створення незалежної Палестини. Серед них - питання безпеки, статусу Єрусалиму та замороження зведення ізраїльських поселень на Західному березі річки Йордан.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Постанова НБУ, яка відкорегувала правила валютно-обмінних оперцій, лише частоково спростила життя містянам
  Наступний матеріал
  FEMEN влаштували у Парижі акцію проти Стросс-Кана
  Теги: