Посланець Каддафі привіз до Каїра лист

  Посланець Муаммара Каддафі привіз до Каїра лист. За даними агенції "Ройтерз", він адресований - Військовій раді, яка тимчасово керує Єгиптом. Вона вже зібралася на позачергову нараду з єгипетським Кабміном. Чи є в порядку денному послання Каддафі - поки що невідомо. Невідомий і зміст послання. Тим часом у Лівії - війська полковника - продовжують наступ на повстанців. Державні ЗМІ - звітують про численні успіхи.

  Постріли і вибухи лунають у місті Рас-Лануф. Війська, вірні полковнику Каддафі, наступають на повстанців. Це східне місто має нафтовий порт, відтак влада щосили намагається витіснити звідти опозицію. Армія завдає авіаударів, проте, не по нафтових компаніях, а по жилих кварталах.

  Закі Сулейман, повстанець: "Каддафі, тобі немає місця в Лівії. Гру закінчено. Я дуже, дуже сподіваюся, що ти відступишся і залишиш країну заради блага свого народу, і Лівія розпочне нове життя".

  Воюють проти Каддафі навіть підлітки. Чотирнадцяти-річний Салем подолав чималий шлях, щоби бути у самому вирі військових подій.

  Салем, доброволець: "Я з Дерни, воюю проти собаки Муаммара. Він має полишити Лівію".

  Влада рапортує про свої досягнення. Нібито війська, вірні Каддафі, навіть узяли під контроль західне місто Ез-Звія. Там лишилася лише купка повстанців у кількості тридцяти-сорока людей, повідомив речник лівійського уряду. З ефіру державного телебачення лунають офіційні заяви - Ез-Завія повністю визволена від банд Аль-Каїди. А лівійський лідер закликає народ воювати за Бенгазі. Це велике східне місто повстанці взяли під свій контроль, тільки-но спалахнули заворушення.

  Муаммар Каддафі, лідер Лівії: "Лівійські громадяни, дослухайтесь до мене. Якщо ви хочете віддати ворогу нафту і пожертвувати своїм життям - уперед. Інакше готуйтеся до революції, до боротьби за Бенгазі. Ми маємо відстояти це місто". 

  Вранці, на зустрічі зі своїми прихильниками у Триполі Каддафі вкотре звинуватив у заворушеннях західних ворогів. За його словами, іноземні агенти вербують молодь. Роздають їм гроші, зброю, наркотики і заохочують до революції. Опозиційний уряд , що засідає у Бенгазі, полковник Каддафі назвав купкою зрадників і ніяк не відреагував на ультиматум, який напередодні висунув його голова. Мустафа Абдель Джаліль запропонував лівійському чільнику виїхати з країни протягом трьох діб і зазначив, що за такої умови повстанці не переслідуватимуть Каддафі за злочини проти мирного населення.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Каїрі сутички мусульман і християн: загинуло 13 людей
  Наступний матеріал
  Азаров поклав квіти біля пам`ятника Шевченка
  Теги: